שר הביטחון נפתלי בנט חתם היום (שלישי) על צו מנהלי שמיועד להגביל את פעילותם הכלכלית של פעילי טרור יחידים ולבצע, כפי שהוא מכנה זאת, ״סיכול כלכלי ממוקד". מדובר בפעם הראשונה שבה מפעילה ישראל כלים כלכליים פרסונליים נגד פעילי טרור בעולם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצו מטיל מגבלה על יכולתו של פעיל טרור לעשות שימוש בנכסיו או לקדם את ענייניו הפיננסיים ואת ענייני הארגון הן בארץ והן בחו"ל. על פי לשכת שר הביטחון, הדבר עשוי להוות כלי הרתעה אפקטיבי. בבסיס המהלך עומדת תפיסה לפיה יש לפעול בכלים נוספים שאינם צבאיים, בדגש על כלכליים, כדי למנוע מגופים ברחבי לקיים קשרים עם פעילי טרור.

זו הפעם הראשונה שמופעל כלי כזה במסגרת המלחמה במימון הטרור, והוא הראשון בשרשרת של צווים לפעילים נוספים שייחתמו על ידי השר בנט בקרוב. האנשים נגדם יופנו הצווים ייכנסו לרשימה במערכת הביטחון, שעל פי השר תהיה נגישה לכל אדם, כך שיהיה ניתן לדעת את זהותם של פעילי ארגון חיזבאללה, חמאס ואחרים.

הצו שנחתם היום מתייחס למחמד ג'מיל הרש, פעיל חמאס שגורש בשנת 1992 ללבנון ומתגורר בשנים האחרונות בבריטניה. הוא עומד בראש ארגון טרור המכונה "הארגון הערבי לזכויות אדם בבריטניה", אשר מהווה זרוע של החמאס בבריטניה.

את המהלך הוביל המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור והיועץ המשפטי למערכת הביטחון, בהשתתפות השב"כ וגורמים נוספים.