עיסמאיל הנייה ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור חמאס יצא אתמול (שני) למצרים אחרי תקופה ארוכה שהדבר לא התאפשר לו. הנייה הפציר בשלטון המצרי במשך זמן רב לתת לו לצאת מהסגר בעזה וכעת הוא קיבל אישור, אך המצרים לא משוחררים מאינטרסים והביקור התאפשר תחת הגבלות ברורות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האינטרס המצרי שעומד מאחורי ההחלטה של מצרים לאפשר את ביקור הנייה הוא הרצון לייצר פשרה והבנות בין החמאס וארגון הג'יהאד האסלאמי בנוגע לשמירת ההסדרה מול ישראל. בהתאם לכך משלחת של הג'יהאד האסלאמי מעזה מגיעה לקהיר וכך גם מנהיג הארגון שיגיע מביירות. הדבר השני שהמצרים רוצים זה לקבל את הערובה של הנייה לכך שחמאס תעמוד בהתחייבויות להסדרה, שהולכת ומתקרבת.

במצרים אפשרו להנייה לקיים את הביקור ובזאת לצאת מרצועת עזה רק תחת ההתחייבות שלא יבקר באירן ובטורקיה. בשל ההגבלות שמוטלות עליו ימשיך הנייה ממצרים רק לרוסיה, שתשמח לכל נגיעה באזור, ולקטאר על מנת לדאוג לתקציבים לארגון.

מוקדם יותר אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו על ההסדרה עם חמאס: "לא תהיה הסדרה ארוכת טווח עם עזה כל עוד יימשך הטפטוף. אנחנו נשים לזה סוף, זו המדיניות שלנו, אנחנו עושים את זה בצורה מאוד תקיפה, אני אומר לכם שיש לנו כל הזמן תכניות מבצעיות".