זה האיש שלפי ההערכות הורה אמש (רביעי) לשגר רקטה לאשקלון בזמן כנס של ראש הממשלה בעיר: בסבב הלחימה האחרון בעזה, מבצע "חגורה שחורה", חוסל בכיר הג'יהאד האסלאמי בהא אבו אל-עטא - ואמש, כך דווח בעזה, מי שנתן את ההוראה לירות לעבר אשקלון הוא מי שמוזכר כמחליפו האפשרי של אל-עטא: חליל אלבהתיני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבכיר הקודם בארגון הטרור שהיה אחראי לירי בקול תרועה רמה בישראל בחודש הבא, בסיכול שפתח יומיים של קרב בדרום הארץ, במהלכן שוגרו גם לשטח ישראל כ-450 רקטות ו-25 מחבלים חוסלו. אלבהתיני, כך נראה, נמצא כבר זמן מה על הכוונות של מערכת הביטחון בישראל.

בן למשפחה שתומכת בג'יהאד

אלבהתיני הוא מפקד בכיר מאוד בג'יהאד האסלאמי, ומפקד על גזרת מרכז הרצועה ושמו מוזכר תכופות עם חאלד מנסור, מפקד החטיבה הדרומית, שיש מי שמכנים אותו "רמטכ"ל" ארגון הטרור. הוא מוכר כבר במשך עשור כ"פעיל מבטיח" שטיפס בסולם כמו אל-עטא, בן גילו.

חלק ניכר מבני משפחת אלבהתיני נמנים על שורות ארגון הג'יהאד האסלאמי, וחלקם אף נהרגו והפכו ל"שהידים" בפי המשפחה. בחודש אוקטובר האחרון אלבהתיני יצא, יחד עם אבו אל-עטא, לפגישות עם המודיעין הכללי המצרי - דבר שהיווה הכרה במעמד שהוא ביסס בשטח.

ה-"DNA" הביטחוני של אלבהתיני מאוד דומה לזה של אבו אל-עטא, כלומר התנגדות תמיד ולפני הכול. האם הקו שאלבהתיני מוביל יגרום לכך שמבצע "חגורה שחורה 2" ימוקד בו - ואז שוב "יוסר המכשול" לרגיעה עם חמאס?

כבר אמש רמז ראש הממשלה נתניהו לכך שישראל יודעת מי עומד מאחורי השיגור, שגרם לו להתפנות אל המרחב המוגן מול המצלמות."החמאס והג'יהאד האסלאמי לא רוצים שאני אנצח, מה לעשות", אמר ראש הממשלה לנוכחים. "על אפם ועל חמתם אנחנו ננצח".

עוד הוסיף נתניהו באיום ישיר: "ההוא שירה פעם קודמת לא איתנו. מי שירה עכשיו שיארוז את החפצים". למרות שהג'יהאד האסלאמי אחראי לירי - בישראל בחרו לתקוף יעדים של חמאס במהלך הלילה

גם שר החוץ ישראל כ"ץ, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, התייחס הבוקר לירי לאשקלון והבטיח כי האחראי לירי יחוסל. בריאיון לגלי צה"ל אמר: "החזרנו את מדיניות הסיכולים הממוקדים. גם עכשיו יש עבודה מודיעינית לאתר האם יש גורם חדש שלקח על עצמו לבצע ירי לישראל - והוא יסוכל".

גם שר המשפטים אמיר אוחנה רמז לפעולה עתידית דומה. "אני מציע להסתכל על התקדים של בהאא אבו אל עטא, הוא לא יעמוד לבדו", אמר בריאיון לכאן רשת ב'. אוחנה, שמכהן גם הוא כחבר בקבינט, הוסיף: "להערכתנו, חמאס במקרה הזה הוא לא היורה. אין פתרון לעזה זולת הרתעה שצריכה חיזוק ורענון".