דובר ארגון הטרור חמאס, פאוזי ברהום, הגיב הבוקר (רביעי) להסלמה הביטחונית שהחלה אמש בירי רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל ונמשכה בתקיפות תגובה של צה"ל על יעדים של הארגון. בדברים שאמר וצוטטו על ידי כלי תקשורת פלסטיניים שלח מסר תקיף וכינה את מנהיגי ישראל "טיפשים". בתוך כך, מתבהר כעת כי העומדים מאחורי הירי היו דווקא פעילים בג'יהאד האיסלאמי שפעלו על דעת עצמם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 "אם הכיבוש חושב שבאמצעות תקיפות נגד עמדות של ההתנגדות ופגיעה ביכולותיה הוא מסוגל לכפות על חמאס משוואה וכללי עימות חדשים, הוא משלה את עצמו", אמר דובר החמאס. "לחמאס ולזרוע הצבאית שלה יש מלוא היכולת להוכיח את טיפשותם וכסילותם של מנהיגי האויב".

ההסלמה הנוכחית החלה אמש בשיגורן של שתי רקטות מעזה לעבר ישראל ויירוט של אחת מהן על ידי מערכת "כיפת ברזל". לאחר שנשמעו אזעקות צבע אדום ביישובי העוטף ושדרות, למרכז הרפואי ברזילי באשקלון הובאו שני נפגעים משדרות: אישה שנפצעה קל לאחר שנפגעה בעת ריצה למרחב מוגן ונפגע חרדה נוסף. בהמשך הלילה נשמעה אזעקה גם באזור העיר אשקלון, ומדובר צה"ל נמסר כי זו הופעלה בעקבות ירי שאינו רקטי.

צה"ל הגיב לירי הרקטות, ושלח מטוסי קרב וכלי טיס לתקוף יעדי חמאס ברצועה בהם תשתית תת-קרקעית של הארגון ואתר לייצור אמצעי לחימה. בפיקוד העורף הבהירו שאין הנחיות מיוחדות לתושבים ובהתאם לכך הלימודים מתקיימים היום כסדרם. שר הביטחון נפתלי בנט מסר בעקבות האירועים: "דין טיל שלא פגע כטיל שפגע. מי שיורה – חוטף".

הצהרת שר הביטחון
שר הביטחון בנט: "מי שיורה – חוטף" | צילום: משרד הביטחון

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אמש לירי בדרום ואמר: "אם מישהו בעזה חושב שהוא יכול להרים את הראש אחרי מבצע 'חגורה שחורה' - הוא טועה טעות קשה. נגיב בתקיפות לכל התקפה נגדנו ונמשיך לשמור על ביטחון ישראל בכל החזיתות".

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב גם הוא לאירועים בחשבון הטוויטר שלו ותקף את נתניהו. "במקום לארגן הפגנות בתל אביב נגד רשויות אכיפת החוק, טוב יעשה נתניהו אם יתמקד בהחזרת הביטחון לתושבי הדרום", כתב גנץ.