שר הביטחון נפתלי בנט פרסם סרטון שבו הגיב לביקורת על החלטתו לעצור את החזרת גופות המחבלים ואמר: "הרתעה נבנית במעשים". מוקדם יותר הגיבו להחלטה ברשות הפלסטינית: "התבטאויותיו של בנט ביחס לגופות מעידות שישראל היא ישות טרוריסטית". במקביל גם בישראל נשמעו ביקורת על החלטת השר, דווקא מכיוונה של זהבה שאול, אמו של אורון שאול ז"ל שגופתו מוחזקת על ידי חמאס ברצועת עזה. משפחת גולדין מנגד בירכה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מול הטרור הפלסטיני צריך לפעול בעוצמה, והרתעה נבנית במעשים", אמר בנט. "אין שום סיבה לתת לאויב שלנו מתנות חינם. אין שום סיבה לאפשר הלוויות שהופכות לפסטיבלים לעידוד טרור. כל עוד הם לא משחררים את גופות חיילינו, אנחנו לא נשחר את הגופות שלהם. בימים הקרובים אנחנו ניישם עוד צעדים להגברת ההרתעה".

מוקדם יותר קדרי אבו בכר, נשיא הרשות הפלסטינית לענייני האסירים, טען שהצהרתו של בנט מבטאת שנאה וקיצוניות, שמטרתה היא להתנקם במשפחות המחבלים. "העולם צריך לנקוט בעמדה אמיתית וברורה אל מול הישות הזו (ישראל), שמוכיחה יום אחר יום שהיא גוף טרוריסטי שפועל נגד פלסטין, אדמתה ואנשיה, בעוד הניסיון הבינלאומי לכאורה להשתיק ולשתק את הפרותיה הבוטות נכשל", אמר.

החיילים החטופים (צילום: חדשות)
אורון שאול והדר גולדין ז"ל | צילום: חדשות
בתוך כך, במדינת ישראל הביע הבוקר זהבה שאול ספקנות לגבי יעילות ההחלטה, בראיון ל"כאן רשת ב'": "גופות המחבלים לא יעשו להם כלום. לדעתי בנט טועה. כדי להחזיר את אורון והדר הוא צריך לשבת מול חמאס בגובה העיניים ולתת להם את המחבלים שהם דורשים מהיום הראשון".

"מעדכנים אותנו שאין התקדמות", המשיכה שאול. "עד אירן הגעתם ופה לעזה אתם לא יכולים להגיע? מיום ליום זה יותר קשה. הזמן לא מרפא פצעים והוא עושה לי רע מאוד. חמש שנים הייתה ממשלה ואף אחד לא עשה כלום. לא נקפו אצבע. עד מתי?".

לאה גולדין (מימין) וזהבה שאול, ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות)
זהבה שאול הביע ספק, לאה גולדין ברכה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות

מוקדם יותר בירכו על ההחלטה במשפחתו של הדר גולדין ז"ל, שגופתו מוחזקת בעזה: "אנו מחזקים את החלטתו של שר הביטחון. לא יעלה על הדעת שבזמן שהחיילים בידי חמאס נמשיך לשחרר מחבלים מתים או חיים. שחרור מחבלים הוא פרס שלא ניתן להעניק לחמאס בזמן שהוא מחזיק בידיו את החיילים והאזרחים. ראש הממשלה נתניהו התחייב בפנינו כי לא תתקיים הסדרה מבלי להשיב את הבנים הביתה ואנו מצפים לראות שהפרוייקטים  הכלכליים-אזרחיים לא יקודמו כל עוד הבנים בעזה".

בנט הנחה הבוקר את צה"ל ומערכת הביטחון להיערך למנוע את שחרור גופות המחבלים, לא משנה לאיזה פלג הם השתייכו. בנט הדגיש שהמדיניות החדשה תוצג בזמן הקרוב בקבינט המדיני-ביטחוני, "כחלק ממהלך הרתעתי רחב יותר", ותיכנס לתוקפה לאחר אישור הקבינט.