שגריר ישראל בארה"ב, רון דרמר, פועל לקדם בארצות הברית את ברית ההגנה הצבאית עם ישראל - אותה העלה טראמפ לפני הבחירות האחרונות. בכנס של ארגון יהודי חשף דרמר כי הרמטכ"ל אביב כוכבי היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת תומכים ביוזמה. זו הפעם הראשונה שמועלת הטענה כי כוכבי מצדד ברעיון של ברית הגנה עם ארה"ב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכנס של JINSA, המכון היהודי לביטחון לאומי של ארצות הברית, מוסד מחקר שמעודד הידוק היחסים הביטחוניים בין ארה"ב לישראל, אמר דרמר: "לעונג לי לעבוד עמכם על ברית הגנה הדדית (בין שתי המדינות)... זה מיזם שאני תומך בו נמרצות. זה מיזם שנהנה מתמיכת ראש הממשלה נתניהו, מתמיכת הרמטכ"ל המכהן אביב כוכבי, ותמיכת ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת. דיברתי ישירות עם שלושתם על סוגיה זו ושלושתם תומכים ברעיון". הכנס התקיים ביום רביעי שעבר.

רון דרמר העיד בתיק 1000
רון דרמר, שגריר ישראל בארה"ב | צילום: מרים אלסטר /פלאש 90

דרמר הוסיף: "הסכם ההגנה עם ארה"ב יתרום שלושה דברים: היא ייתן ביטוי רב-עוצמה לברית בין שתי המדינות; הוא יספק שכבת הרתעה נוספת נגד האיומים הקיצוניים ביותר שמולם ניצבת ישראל ובכך יקדם ביטחון ויציבות; והוא יספק בסיס לשדרוג דרמטי של היחסים בין ישראל לארה"ב".

"ישראל תוסיף להיות בעלת הברית החשובה ביותר של ארה"ב ב-50 השנים הבאות בגלל שתי סיבות, ביטחון וטכנולוגיה", אמר שגריר ישראל בארצות הברית.

הקמפיין של דרמר מגיע בעקבות ציוץ של הנשיא דונלד טראמפ, ב-16 בספטמבר, שבו העלה אפשרות להשקת יוזמה כזו: "שוחחתי היום עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ודנו על האפשרות של קידום ברית הגנה הדדית בין ארה"ב לישראל שתבסס עוד יותר את היחסים הכבירים בין שתי המדינות".

הכתבה המקורית פורסמה באתר "גלובס".