הנחיות פיקוד העורף הבוקר (שלישי) שלפיהן אין לצאת לעבודה שאינה מוגדרת חיונית לכלל הציבור הובילה רבים להישאר בבתיהם ולא לצאת למשרד. כמה מהם שוחחו עם החדשות וסיפרו על הבוקר הלא שגרתי שעבר עליהם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מור ארליך מתל אביב, מנהלת שיווק בחברת 2gether לטיפול בחולי אלצהיימר על ידי מוזיקה, סיפרה: "הבוקר היה הזייתי, קמנו מהאזעקה ולא הבנו מה קורה. קיבלנו הודעה שצריך לעבוד מהבית, ותכלס – סבבה. עובדים מפה, הכל מתנהל כרגיל. ואפילו קיבלתי ארוחת בוקר מפנקת".

‏מנכ"ל ומייסד החברה הוסיף: "דווקא בעולם העבודה של 2019 שמקדש אפקטיביות ויעילות, הבוקר הרגשתי שהצוות קודם כל צריך להרגיש בטוח בביתו בזמנים כאלה ולהתרכז בעיקר".

גיא טרוגמן, מפתח אלגוריתם בחברת Viz.ai, סיפר גם הוא: "התעוררנו לבוקר לא פשוט. בקבוצת וואטסאפ של החברה הודיעו שמי שמעוניין יכול להישאר ולעבוד מהבית. לא רציתי לקחת סיכון על החיים שלי אז הלכתי לקנות טוסט ועבדתי קצת מהבית. המרחב המוגן לידי".

צעיר נוסף שעובד בחברת Bizzabo סיפר על הרגע שבו כמעט עלה לרכבת ונסע למשרד, עד שהבחין שהוא בכלל אמור להישאר בבית: "קמתי בבוקר, נסעתי לרכבת וארגנתי את הילדה. לא הייתי מודע למה קורה. ברגע שהסתכלתי בטלפון, רגע לפני שעליתי לרכבת, הבנתי שלא אמורים להגיע למשרד. חזרתי הביתה, פתחתי לפטופ והתחלתי לעבוד". 

רותם אקרמן מפתח אוטומציה בחברת sentinelone סיפר הבוקר כשהוא חובק את ילדיו: "הבוקר קמנו בתל אביב לרעשי אזעקות ופיצוצים, הנחיות פיקוד העורף זה להישאר בבית, לא לשים את הילדים בגנים ולא ללכת לעבודה. אז עובדים מהבית, זה מה שיש".

גם עובדי חברת החשמל המשיכו לעבוד כרגיל - ואף יותר מכרגיל: בשל נפילת רקטות באזור השפלה והדרום, נגרמו נזקים לקוי מתח גבוה שמספקים חשמל למספר ישובים באזור. בין אזעקה אחת לשנייה, הם הגיעו לשטח ותיקנו את רשת החשמל.