יחידת הממונה על השינוע במנהל הרכש של משרד הביטחון ומשלחת הרכש של המשרד בארה"ב השלימו הלילה (בין שבת לראשון) מבצע לוגיסטי מורכב להבאת 5 מסוקי 'יסעור' מארה"ב לישראל. המסוקים מעודפי הצבא האמריקני ישמשו כחלקי חילוף לצי המסוקים של חיל האוויר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

את המבצע המיוחד יזמו משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב יחד עם חיל האוויר כבר לפני יותר משנה, וזאת במטרה לתת מענה לקושי ההולך וגובר במציאת חלקי חילוף מתאימים לצי מסוקי היסעור הוותיקים של צה"ל. במסגרת המבצע, הוחלט לרכוש מסוקים אמריקנים שהודממו כדי שישמשו כחלקי חילוף למערך הקיים ויתמכו בו במהלך השנים הקרובות. 

הבאת מסוקי יסעור מארה
המבצע להבאת מסוקי היסעור מארה"ב לישראל | צילום: none, אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

הבאת המסוקים האמריקניים לישראל דרשה מבצע לוגיסטי מורכב הן בישראל והן בארה"ב, כאשר לפני חודש וחצי הועמסו המסוקים על אוניית מסע בנמל יוסטון שבארה"ב. הלילה, בשיאו של המבצע, המתינו למשלוח המיוחד מובילים כבדים של משרד הביטחון בנמל אשדוד. לאחר שהמסוקים נפרדו מהאונייה הם הועמסו על משאית בדרכם לבסיסי חיל האוויר.

הבאת מסוקי יסעור מארה
צילום: none, אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

ראש חטיבת רכש חיל האוויר במשלחת ארה"ב, אבי משיח סיפר: "מיד עם קבלת המשימה מחיל האוויר, התחלנו לחפש מסוקים שיענו לפרופיל המתאים ולצרכים המבצעיים. איתרנו 5 מסוקים מעודפי הצבא האמריקני, שעומדים בדרישות, ומיד התחלנו לפעול לקבלת כל האישורים לרכש המסוקים לטובת חלפים ולשינוע מיוסטון, טקסס, מרחק של אלפי ק"מ עד לישראל".

הבאת מסוקי יסעור מארה
צילום: none, אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

סגן ראש מנהל הרכש והייצור והממונה על השינוע במשרד הביטחון, שי הלפרין הסביר: "משרד הביטחון משנע בכל שנה אלפי טונות של ציוד צבאי אל וממדינת ישראל. המבצע הנוכחי דרש היערכות מיוחדת, הן בשל המורכבות שבהעמסת מסוקים ענקיים לתוך בטן של ספינת מסע והן בשל חשיבותה של המשימה למערכת הביטחון ולחיל האוויר. אני שמח שלאחר שבועות של פעילות מאומצת, הצלחנו להנחית בשלום את המשלוח המיוחד במשכנו החדש בחיל האוויר".