אחרי הסערה סביב נתוני גיוס החרדים הצבא, נודע היום (שלישי) על ההחלטה כי ראש המנהלת במדור לשילוב חרדים בצה״ל, סגן אלוף תלם חזן, יסיים את תפקידו בקיץ אחרי פחות משנתיים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חזן, שהקים את המנהלת, נחשב לקצין מוערך ולבכיר ביותר בתחום שילוב החרדים בצבא. למרות הסמיכות לסערה, בצבא טוענים שאין קשר לנתונים ויש מי שאומר שהוא בעצמו "פוצץ" את סיפור זיוף הנתונים. במקביל, יש הטוענים כי בתקופתו ירד מספר המתגייסים החרדים לצבא.

לפי הפרסומים נודע כי מספר המתגייסים החרדים שמסר צה"ל הוכפל: בשנת 2017 צה"ל דיווח על גיוס של 3070 חיילים חרדים, ולמעשה גויסו רק 1,300. בנוסף, בשנת 2011, התגייסו בפועל 600 חרדים, אך צה"ל דיווח על 1,200 מתגייסים. ככל הנראה, צה"ל הוסיף לרשימת המתגייסים החרדים גם חיילים שאינם חרדים.

מצה"ל נמסר בתגובה: "לפני מספר חודשים סיכם מפקד זרוע היבשה על מועד פרישתו של הקצין מצה״ל, במסגרת דיוני איוש שנערכו בהתאם לנהלים המקובלים .נדגיש כי דיוני שיבוצים ואיוש בצה״ל נערכים על פי שיקולים מקצועיים בלבד. נוסיף כי הניסיון לקשור את מועד פרישתו של הקצין לנושא נתוני גיוס החרדים הוא משולל כל יסוד .נוסיף כי הניסיון לקשור את מועד פרישתו של הקצין לנושא נתוני גיוס החרדים הוא משולל כל יסוד".