שר הביטחון נפתלי בנט אומר בדיונים סגורים עם צמרת צה"ל כי הוא סבור שאפשר לגרום לאירן לוותר לחלוטין על שאיפותיה להתבססות בסוריה, וחושב שיש לחדש את ההתקפות נגדה שצומצמו משמעותית בתקופה האחרונה. כך דווח הבוקר (שישי) בישראל היום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"יש כעת שעת כושר לפעול", טען בנט בשיחות שנערכו בימים האחרונים. "המשטר בטהרן טרוד בעיקר במצב הכלכלי במדינה ובמהומות שהתעוררו בשבועות האחרונים", כך בנט על פי הדיווח. מזה שבועיים מתמודד הממשל האירני עם הפגנות קשות נגדו, שהחלו במחאה על העלאת מחירי הבנזין.

בנט אומר שחלון ההזדמנויות הזה עשוי להיסגר בעוד כמה חודשים, וכי על ישראל לנצל אותו כדי להביא להישגים מול אירן ולפגוע בה. הימנעות מכך תהיה טעות קשה לטענתו.

בדיון הזהיר שר הביטחון כי אם ישראל לא תפעל כעת ברציפות וביעילות נגד אירן, היא עלולה להיתקל בסוריה במציאות דומה לזו שבלבנון – שם ניצלה חיזבאללה את היעדר הפעולה מצד ישראל להתחמשות מסיבית. בנט טוען שמחיר של פעולה כזו בעתיד יהיה כבד בהרבה.

"תתמקדו באזרחים שלכם, אין לכם מה לחפש כאן"

בתחילת השבוע סיירו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון בנט בגבול סוריה, בעקבות ירי הטילים לעבר ישראל בשבוע שעבר. בנט אמר אז: "המסר שלנו לכוחות הטרור האירניים בסוריה: אין לכם מה לחפש כאן, אין לכם מה לנסות להתבסס, כל מה שתנסו לעשות פה - אתם תיתקלו בצה"ל חזק ונחוש שיפגע בכם".

את דבריו סיכם שר הביטחון בפנייה ישירה לטהרן: "למנהיגי אירן אנחנו אומרים: תתמקדו באזרחים שלכם, בשיפור החיים של אזרחי אירן ולא בניסיון בלתי מוצלח לפגוע באזרחי ישראל".