"צה"ל הוא אחד הצבאות הפעילים ביותר בעולם, אם לא הפעיל ביותר. צה"ל נלחם ופועל לילות כימים בזירות רבות, שלאחרונה אף התרחבו, ומספר האויבים גדול ממספר הזירות" – כך אמר הערב (שני) הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי בנאום שנשא בטקס פרסי הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות לשנת התש"ף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היחידות והמפקדים שקיבלו את הפרסים מבטאים ביצוע איכותי, הישגים גבוהים, דיוק, מקצועיות ומסירות", אמר הרמטכ"ל. "מפקדים, חיילים ואורחים, זהו טקס שכל כולו ביטוי למצוינות. מצוינות, היא מרדף קבוע אחר איכות, שאיפה לשלמות, וביצוע שחורג לטובה באופן בולט מהממוצע. מצוינות כרוכה בעבודה קשה, לצד חשיבה רעננה ופתיחות לשינוי, והכרה עמוקה שניתן לבצע כל פעולה, גם השגרתית ביותר, באופן טוב יותר מהרגיל, יעיל יותר ומקצועי יותר".

"נמצאים בעיצומה של תקופה מעצבת עבור צה"ל"

הרמטכ"ל התייחס למפת האיומים, ותיאר כי "בסוריה למשל, פועלים גם כוחות קודס וכוחות חיזבאללה ובלבנון זרועות הטרור האירניות מעמיקות את אחיזתן". הוא הוסיף: "הישגים מבצעיים ובניין כוח הם עקרונות מרכזיים שמנחים את פעולותינו, אבל שניהם צריכים להיות עטופים באווירה של דיוק וליטוש המובילה לביצוע מוקפד ואיכותי".

רב אלוף כוכבי בטקס פרסי הרמטכ
רב אלוף כוכבי בטקס פרסי הרמטכ"ל לשנת תש"ף | צילום: דובר צה"ל

"בימים אלה, אנו נמצאים בעיצומה של תקופה מעצבת עבור צה"ל; תקופה בעלת השפעה רבה על יכולות הצבא לשנים הקרובות – גיבוש התכנית הרב - שנתית 'תנופה', לצד שיפור המוכנות בכל הגזרות. תכנית 'תנופה' היא פרי מחשבה עמוקה, ומימושה יאפשר להגדיל את היתרון ולפתוח פער נוסף על אויבינו".

הרמטכ"ל אף התייחס ברמיזה לדיווח הכוזב של צה"ל באשר לגיוס חרדים ואמר: "הצגת דברים שלא כהוויתם היא הפרה של חוזה האמון הקיים בין צה"ל לבין החברה הישראלית, אשר מפקידה בידיו את בניה ובנותיה. במקום בו נגלה טעות - נלמד ונשפר, ובמקום בו יתגלה זדון או כוונת מכוון, ננקוט יד קשה. בתחום זה אין ולא יהיה מקום לפשרות, אין ולא יהיה מקום לעיגול פינות והעלמת עין".