50 חיילים שוחררו הביתה ב"גימלים" - והונחו לא לחזור לבסיס: ביום חמישי האחרון שוחררו חיילים רבים ממגוון קורסים שונים בבסיס הבה"ד של חיל המודיעין בגלילות. כל החיילים גם הוצאו לסופ"ש הביתה, על אף שהיו אמורים להישאר שבת. בשלב זה טרם התברר אם מדובר בהרעלת מזון או בגורם אחר לחולי המשותף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החיילים קיבלו אמש (שבת) הנחיה מפורשת שלא להגיע היום לבסיס. אימא לאחת החיילות סיפרה כי בתה וחבריה עדכנו את ההורים: "לא ברור אם זו הרעלת מזון או משהו אחר". לדבריה, החיילים שחלו נמצאים בקורסים עם סיווג מודיעין מתקדם. 

עוד סיפרה האם כי בתה "שוחררה הביתה בחמישי בערב. היא וחברים פשוט יצאו בריצה תוך כדי שיעור. רגע אחד הרגישו בטוב ורגע אחרי פשוט נמלטו מהכיתה והקיאו את נשמתם. רצו לשירותים עם שלשולים אדירים, חלק הקיאו במרפאה - זה היה בבת אחת וגורף בכמה קורסים במקביל, החבר'ה תיארו את זה ממש כמו סצנות מסרט שאנשים פשוט רצים ומקיאים וחייבים במיידי לשירותים.".

לדבריה, "את מי שהרגיש טוב השאירו בבסיס עד שישי בבוקר ואז שחררו את כולם. אתמול העבירו הודעות בין הקורסים דרך החניכים התורניים שלא להגיע היום. בינתיים לא קיבלו עדכון נוסף כיצד עליהם לפעול מחר". האם סיפרה כי חלק מהחיילים "עדיין חלק מרגישים חולשה ולא במיטבם". 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במהלך סוף השבוע האחרון כ-50 חיילים מבסיס ממרכז הארץ דיווחו כי חשו ברע. המקרה מוכר, כלל החיילים נבדקו על ידי גורמי הרפואה וטופלו בהתאם. במקביל כבר נערכו בדיקות שונות לאיתור מקור הבעיה".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il