בכיר הגי'האד שחוסל בתקיפת צה"ל ברצועת עזה הוא בהאא’ אבו-אלעטא , המפקד הבכיר של הג'יהאד האיסלאמי בצפון הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי "אבו-אלעטא קידם בימים האחרונים מוכנות למימוש מיידי של פיגועים במתווים שונים נגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל, בהם אימון חוליות לפיגועי חדירה וצליפה, שיגור רחפנים, והיערכות לירי רקטי לטווחים שונים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אל-עטא היה מפקד הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה. הוא היה האחראי על המצב בפועל והופעל במידה רבה על ידי ההנהגה האיראנית ששיגרה לו הוראות ישירות. בשנים האחרונות מפקד כוח קודס, קאסם סולימאני, סימן את אבו – אלעטא כמנהיג פוטנציאלי של הג'יהאד האסלאמי ברצועה.

פעמים רבות צה"ל ומערכת הביטחון סימנו את שמו של אבו – אלעטא כמי שעומד מאחורי הירי לעבר ישראל ומאחורי פיגועים שבוצעו נגדה. הוא נחשב לקיצוני וסורר אפילו בתוך ארגונו שלו, וגורמים מתונים יותר גם בחמאס  נכשלו לרסן אותו בפעולותיו נגד ישראל.

אבו-אלעטא, בכיר הג'יהאד האסלאמי שחוסל ברצועת עזה (צילום: פלס)
ניצל בעבר מניסיון חיסול | צילום: פלס
אל-עטא כבר ניצל בעבר מניסיון חיסול במהלך מבצע עמוד ענן, אז מבנה שבו שהה הותקף על ידי כוחות צה"ל. בהודעה שמסר דובר צה"ל לאחר התקיפה נכתב: "אבו אל-עטא ניהל בפועל את פעילות הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה, והיווה 'פצצה מתקתקת'", כך הוגדר בהודעת צה"ל. "הוא הוביל ועסק באופן ישיר בפיגועים ובניסיונות לפגע באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל במתווים שונים ובהם ירי רקטי, ירי צליפה, שיגור רחפנים ועוד".

מטעם ראש הממשלה נמסר כי "הלילה סוכל המפקד הבכיר של הג'יהאד האיסלמי בעזה בהא אבו אל-עטא, שהיה אחראי לפיגועים רבים ולירי רקטות נגד מדינת ישראל בחודשים האחרונים והתכוון להוציא פיגועים מיידיים".  עוד הוסיפו כי הפעולה "הומלצה על-ידי הרמטכ"ל וראש השב"כ ואושרה על-ידי ראש הממשלה ושר הביטחון, לאחר הצגה ואישור הקבינט".