צה"ל פרסם אמש (חמישי) ממצאים ראשוניים מתחקיר האירוע שבו מסוק יסעור של חיל האוויר ובו 11 לוחמי שלדג נאלץ לבצע נחיתת חירום - והתלקח רגעים ספורים אחרי שהחיילים נמלטו ממנו. לפי דוח הביניים שפורסם, הסיבה לתקלה הייתה ככל הנראה כשל טכני – ולא שרפה במנוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ממצאי דוח הביניים של צוות תחקיר המומחים לבדיקת נסיבות תקלת מסוק היסעור במהלך טיסת אימונים בתאריך הוצגו הבוקר למפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין", נמסר מצה"ל. "הממצאים מצביעים כי התקלה נגרמה ככל הנראה בעקבות כשל טכני בגלגל שיניים המצוי בממסר המחובר למנוע השמאלי של המסוק, ולא כתוצאה מהתפרצות שרפה במנוע עצמו".

עוד הסבירו בצה"ל כי כתוצאה מהחום הגבוה שנוצר, התלקח הממסר וזה מה שהביא להתלקחות המסוק כולו. "הסיבות לכשל הטכני נחקרות בשיתוף גורמי מקצוע, חילות אוויר עמיתים שמטיסים גם הם מסוקי CH-53, יצרן המסוק וגורמי התעשייה הישראלית", הוסיפו.

מלבד ההסבר אודות הגורמים לתקלה, ציין הצוות שמבצע את התחקיר כי "הפעולה המקצועית והתכליתית של הטייסים הביאה להנחתה מהירה, לפינוי הלוחמים והצוות ומנעה פגיעה בנפש".

מפקד חיל-האוויר הדגיש את חשיבות האיכות והמקצועיות של עבודת צוות התחקיר, הביע הערכה לעבודת הצוות והנחה על המשך התחקיר: "בשלב זה, כשבוע בלבד מאז האירוע, אנחנו מבינים מה אירע, אך לא את הגורמים שהביאו לכשל הטכני. הצוות ימשיך בתחקיר עד להשלמתו ומערך מסוקי היסעור בשלב זה עדיין מקורקע".