המצלמות של נתיבי ישראל בצומת גן יבנה סמוך לגן יבנה תיעדו את הרגע הדרמטי של נפילת רקטה היום (שלישי) על כביש 4 הסואן. בתיעוד נראה הפיצוץ ולמרבה המזל יש נפגע אחד בלבד במצב קל שפונה לבית החולים אסותא באשדוד. סרגיי, הפצוע באירוע שיחזר את האירוע הטראומטי בשיחה עם חדשות 12: "כל הרכב שלי התמלא רסיסים, נפגעתי בראש ובפלג הגוף העליון".

מפת אזורי התגוננות של פיקוד העורף: בדקו במפה את האזור שלכם

"אני במיון עכשיו", הוסיף סרגיי. "קיבלתי הרבה רסיסים אני מרגיש על הפנים. כל הרכב שלי קיבל בצד שמאל את הרסיסים וכל השמשות התנפצו".

גם מצלמת הדרך של דניאל חזן, נהג האוטובוס של קו 340 של חברת אפיקים תפס את הפיצוץ הדרמטי. בתמונות נראית תמונה מפוצלת שבה רואים את הנהג ואת הדרך, הפיצוץ אירע כמה עשרות מטרים ממנו בזמן שהוא עצר ברמזור. "הייתי בדרך חזרה לגן יבנה ועמדתי בצומת", שיחזר. "הייתי בשיא האדישות, פתאום כשאני שותה את הקפה שלי התחילה האזעקה לא הספקתי לצאת מהאוטובוס וראיתי את הפיצוץ".

"עד עכשיו הגוף רועד"

"נלחצתי לא ידעתי איך לתפקד", הוסיף חזן. "ברוך השם לא היה אף אחד באוטובוס. נסעתי מהמקום, נלחצתי. אחרי 200 מטר עצרתי וראיתי שהאוטובוס נפגע מרסיסים כל השמשות התנפצו. עד עכשיו הלב דופק. זה מפחיד. אחרי שרואים דבר כזה מול העיניים הפחד גובר. עד עכשיו אני רועד".

כוחות משטרה הוזעקו יחד עם חבלנים אל הזירה על מנת לטפל ברסיסי הרקטה. נזק נגרם גם לכלי רכב. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לפצוע במקום.

על רקע החיסול של בכיר הג'יהאד האסלאמי והירי לעבר הדרום וגוש דן הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס הבוקר בקריה בתל אביב. בשעה 10 וחצי ראש הממשלה נתניהו והרמטכ"ל כוכבי ימסרו הצהרה מיוחדת לתקשורת. משעות הבוקר נורו כ-50 רקטות לעבר כל אזור הדרום ואף לכיוון תל אביב, מתוכם יורטו כ-20. בדקות האחרונות נשמעו אזעקות לראשונה גם באזור מודיעין. ממד"א נמסר על אדם אחד שנפצע באורח קל מרסיסי רקטה בצומת גן יבנה.