קצינה בכלא 4 הודחה בעקבות "סיפור אהבה" יוצא דופן עם אסיר (כלוא בניסוח הצבאי) - כך פרסם הבוקר (שלישי) לראשונה צחי דבוש בתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. לפי הפרסום, מפקדת הכלואים נכנסה לכלא הצבאי כשהיא שיכורה והתבודדה עם האסיר. בצה"ל אישרו: הקצינה הועמדה לדין משמעתי והודחה מצה"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כלא 4 ידע כבר הרבה אירועים חריגים – בריחות אלימות וטענות להתעללות – אבל מקרה כזה לא זוכרים שאירע בכלא הצבאי מעולם. האירוע התרחש בשבוע שעבר בשעת לילה מאוחרת, כאשר הגיעה הקצינה לכלא 4 הצבאי שבו היא משרתת, אבל לא על מדים וגם לא פיכחת. הכלא היה כמעט ריק והיא הצליחה לחמוק ממעט עובדי משמרת הלילה.

לפי הפרסום, הסוהרת הגיעה לשערי הכלא לאחר אירוע חגיגי של אחד מאנשי הסגל של הכלא. היא פסעה לתוככי הכלא הצבאי ונכנסה לאחת הפלוגות (אגף בכלא), שאליה יש לה גישה חופשית מתוקף תפקידה כמפקדת כלואים. לאחר מכן פתחה את אחד התאים ושלפה משם את אחד הכלואים ולקחה אותו – כשהיא על לבוש אזרחי ובגילופין, כזכור – לפינה צדדית בכלא, שם התבודדו במשך כשעה ארוכה.

הרומן הסוער בכלא הסתיים בהדחה | צילום:

לטענת גורמים בכלא היא הודתה ששתתה אלכוהול, "קיבלה אומץ" ופעלה כפי שעשתה מבלי לחשוב יותר מדי על מעשיה והשלכותיהם. מפקדי הכלואים האחרים דיווחו על הקצינה והסיפור הגיע למפקד הכלא. מבירור שערך המפקד התברר כי היא אכן פעלה בניגוד לנהלי הכלא, היא הועמדה לדין משמעתי והודחה מצה"ל.

מצה"ל נמסר בתגובה: "הקצינה המדוברת שוחררה מהצבא עקב ביצוע סדרת פעולות שאינן עולות בקנה אחד עם המצופה ממפקדת בצה"ל. פעולות אלו עמדו בניגוד לנהלי הכלא. הקצינה עמדה לדין משמעתי ושוחררה מצה"ל".