החיסול יוביל לפעולת נקם שתפגע גם בישראל? בעקבות חיסולו הלילה (בין חמישי לשישי) של קאסם סולימאני, מפקד "כוח קודס" של משמרות המהפכה האירניים בידי ארה"ב, ישראל נערכת להשלכות אפשריות של פעולת נקם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

קאסם סולימאני, מפקד כח קודס
חוסל. קאסם סולימאני | צילום: BBC

בירושלים ככל הנראה לא הופתעו מהחיסול הדרמטי, זאת עקב כך שרמת התיאום מול הממשל בוושינגטון גבוהה. שר הביטחון בנט קיים הבוקר הערכת מצב בקרייה בתל אביב, בהשתתפות הרמטכ"ל אביב כוכבי ובכירי מערכת הביטחון. שרי הממשלה קיבלו הנחיה לא לתדרך ולא להתראיין על חיסול סולימאני. 

זירת החיסול של סולימאני
זירת החיסול של סולימאני, הבוקר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנמצא בביקור מדיני ביוון, החליט לקצר את ביקורו בעקבות ההתפתחויות - וישוב בשעות הקרובות לישראל.  

שלג בחרמון
ייסגר היום בעקבות המצב. אתר החרמון | צילום: אתר החרמון

לאור הערכת המצב הנוכחית והחשש מתגובה אירנית שתופנה לעבר ישראל, הוחלט כי אתר החרמון לא ייפתח היום למבקרים. דובר צה"ל ביקש מאזרחים לא להתקרב לאזור. מעבר לכך, נכון לכרגע אין הנחיות נוספות לתושבי הגולן והאזור, והשגרה נמשכת. מרתון טבריה הוזנק כמתוכנן לפני זמן קצר, נכון לשעה זו אין הגבלות בנושא.

שר הביטחון, נפתלי בנט, סיים כעת דיון הערכת מצב בקר
שר הביטחון, נפתלי בנט, סיים כעת דיון הערכת מצב בקריה | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, אריאל חרמוני

בתוך כך, מותח היום גורם ביטחוני ביקורת חריפה נגד בנט: "מאוכזבים ממופע הרהב שלו שפוגע בביטחון ישראל, בעת הזאת יש לנהוג באחריות". 

הביקורת היא על רקע העובדה שבנט דאג לדברר את הערכות המצב שהוא קיים בעקבות חיסולו של סולימאני, למרות הדרישה של ראש הממשלה משרי הקבינט שלא להתבטא בנושא.