סוריה הודיעה הלילה (בין רביעי לחמישי) כי מערכות ההגנה האווירית שלה יירטו בשמי דמשק טילים שנורו במסגרת תקיפה ישראלית נגד יעדים אירניים שנמצאים בשטחה. בטלוויזיה הסורית דווח כי הטילים נורו מרמת הגולן ועברו מעל שטחה האווירי של לבנון - לכיוון אזור אל קיסווה, מרג', אל-סולטאן, גשר בגדד ודרומית לעיזרא. אין דיווחים על נזק או נפגעים. במקביל, צה"ל תקף הלילה ברצועת עזה בתגובה לירי פצצות המרגמה והפרחת בלוני הנפץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנא, רוב הטילים הופלו לפני שהִגיעו למטרתם. מנגד, במרכז המעקב הסורי לזכויות אדם טענו כי טילים רבים פגעו ביעדיהם - בהם גם יעדים של צבא אסד - ונשמעו כמה פיצוצים באזור.

בלוני נפץ ששוגרו היום לעוטף
בלוני נפץ ששוגרו ליישובי עוטף עזה (השבוע) | צילום: משטרת ישראל

בתוך כך, מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר הישראלי תקפו הלילה שורה של יעדי טרור של חמאס ברצועת עזה בין היעדים, הותקפו תשתיות תת קרקעיות שמשמשות את ארגון הטרור. עוד נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לירי המרגמות והפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה לישראל, מוקדם יותר היום.

אתמול תקף חיל האוויר במוצב קאדסיה של ארגון החמאס, מערבית לחאן יונס. התקיפה בוצעה גם היא בתגובה לשיגור שלוש רקטות לעבר נתיבות והמועצה האזורית שדות נגב. בהמשך הלילה, הכריז דובר צה"ל על תקיפת מספר יעדים נוספים.

מדובר צה"ל נמסר: "במהלך התקיפה הותקף אתר לייצור אמצעי לחימה המשמש את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס. תקיפה זו פוגעת ביכולת ההתעצמות של ארגון הטרור חמאס. התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול מסלול ולהפרחת בלוני נפץ מרצועת עזה לעבר שטח ישראל".