השקט הופר שוב: לאחר שעות של שקט ובעיצומה של מה שאמורה הייתה להיות הפסקת אש, אזעקות צבע אדום נשמעו מעט אחרי השעה 22:00 אמש במרחב שדרות והמועצה האזורית שער הנגב. בעקבות הירי לעבר ישראל, צה"ל תקף הלילה (בין חמישי לשישי) יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי ברצועה. בשל המצב הביטחוני, לא יתקיימו היום לימודים בעוטף עזה, אשקלון ונתיבות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כשעתיים לאחר שזוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל, שיורטו על ידי מערכת כיפת ברזל - צה"ל תקף יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי. מטוסי קרב וכלי טיס תקפו מתחם צבאי של ארגון הטרור, ששימש בין היתר כאתר לייצור רכיבים לרקטות. בנוסף, הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס ובה מספר משרדי מפקדים בג'יהאד.

בעקבות התחדשות הירי, החליט ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, שלא לקיים היום את הלימודים בעיר ומערכת החינוך תושבת. אחריו, הודיעה גם עיריית נתיבות כי בכל מוסדות החינוך בעיר לא יתקיימו לימודים. 

שיגורים של הג'יהאד האסלאמי מעזה לישראל
הפסקת אש? השיגורים לישראל נמשכים | צילום: רויטרס

החלטת עיריות אשקלון ונתיבות מצטרפת להחלטת היישובים בעוטף עזה, שהודיעו מוקדם יותר כי למרות הנחיות פיקוד העורף לחזרה לשגרה, ולאחר יומיים של ירי מאסיבי לעבר ישראל - הלימודים במוסדות החינוך יושבתו. 

הפסקת אש שברירית: שיגורים לישראל גם לאחר שנכנסה לתוקף

זו לא הפעם הראשונה שהפסקת האש מופרת היום: בשעות אחר הצהריים יירטה מערכת כיפת ברזל רקטה ששוגרה לעבר עוטף עזה משטח הרצועה. אזעקת הצבע האדום הופעלה במועצות האזוריות שדות נגב, שער הנגב ובאשכול. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד שיורט על ידי לוחמי כיפת ברזל. 

בעקבות הירי, מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי ראש המועצה וצוותו החליטו כי מחר לא יתקיימו לימודים בכל מסגרות החינוך באשכול. לילדי החינוך המיוחד הלומדים מחוץ למועצה, יהיו הסעות. 

נתניהו בסיור במרכז ניהול יירוטים ובסוללת כיפת ברז
נתניהו בסיור במרכז ניהול יירוטים ובסוללת כיפת ברזל | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

גם אתמול בבוקר, אחרי כמעט ארבע שעות של שקט,  נשמעה שוב אזעקת צבע אדום ביישובי עוטף עזה והתושבים נאלצו למהר אל המרחבים המוגנים. רקטה אחת נפלה בחצר בית ספר בנתיבות, והורים בעיר זעמו על פיקוד העורף שאישר לשלוח את הילדים ללימודים: "הבטחנו להם שלא יהיו אזעקות".

במטח הזה זוהו בסך הכל חמישה שיגורים, וכיפת ברזל יירטה בהצלחה שניים מהם. שלוש הרקטות הנוספות נפלו בשטחים פתוחים. היישובים שבהם נשמעה אזעקה הם בית הגדי, נתיבות, שרשרת, בארי, כפר מימון, עלומים, נתיבות והמועצות האזוריות שדות נגב, אשכול ושער הנגב.