כתב חדשות 12 שוחח הבוקר (רביעי) עם אורליה ויהלי, שתי אחיות צעירות מאשקלון, וזכה למעט מהאופטימיות שמאפיינת ילדים צעירים גם ברגעים קשים, אך רגעים ספורים לאחר אותו ראיון נשמעו באותו מקום בדיוק שתי אזעקות, אחת אחרי השנייה בתוך דקות בודדות, ואחריהן שני קולות פיצוצים. כתבנו רץ עם האחיות המבוהלות ואביהן אל המרחב המוגן, ראה את האב מחפה על בנותיו בגופו, ואת האחיות הצעירות מחזקות זו את זו - טעימה חיה מהמציאות הקשה של תושבי האזור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אתה רואה אני מחבק אותן אני נמצא בקרבתן, אני משתדל כמה שיותר להרגיע אותן", סיפר האב אלי. "מאז שהן קטנות לימדתי אותן שצריך לאהוב את האזעקה כי האזעקה מגנה עלינו, ברוך השם עד כמה שנראה לי הן פחות בטראומה מכל הסיפור, אבל מידי פעם..".

באותה עת, תוך כדי שהאב מחבק אותן, ניחמו אורליה ויהלי זו את זו. "האמת אני לא יודעת כבר איך להתמודד עם זה, תיארה אורליה את התחושות. "אבא לימד אותנו שהכול בסדר, שאזעקה זה לא משהו רע ושזה רק מתריע וזה הכל".

יהלי נבהלה במיוחד משתי האזעקות הסמוכות: "הייתה אזעקה ראשונה ולא בכיתי, אני אף פעם לא בוכה באזעקות, אבל כשזה שתיים ברצף ועוד בחוץ אני ממש נלחצת כי באזעקות אנחנו לא רגילים להיות בחוץ. פה זה בחוץ ומה שאני רואה בחדשות, זה ממש מלחיץ אותי, אז התחלתי לבכות קצת וזה בסדר, לא תמיד חייב לאהוב את האזעקה".