הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ התייחס היום (שלישי) לפעולת החיסול של צה"ל ברצועת עזה וגיבה את פעולותיו של ראש הממשלה נתניהו. "המחבל בהא אבו אל עטא שחוסל הלילה היה בן מוות", אמר גנץ והוסיף: "לפעולה זו לא תהיה השפעה על התהליכים הפוליטיים המתקיימים". ראש הממשלה נתניהו מקיים כעת פגישת עדכון ביטחוני עם בני גנץ, שרי הממשלה הוזמנו באופן חריג כבר מחר לישיבת ממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

גנץ גיבה את ההחלטה לצאת למבצע החיסול וטען שעודכן על הפעולה מבעוד מועד. "למען ביטחון ישראל, הדרג המדיני והביטחוני צריכים לעיתים לקבל הכרעות קשות, תוך הערכת המחיר שיהיה להן", אמר. "כזו הייתה ההחלטה על המבצע הלילה עליה עודכנתי מבעוד מועד. מדובר בהחלטה נכונה מבצעית ומדינית:.

"אני מבקש להדגיש", הוסיף גנץ. "כחול לבן בראשותי תשים תמיד את ביטחון האזרחים לפני הכל. לפעולה זו לא תהיה השפעה על התהליכים הפוליטיים המתקיימים.אני מבקש להביע את הערכתי לצה"ל ולגורמי הביטחון ולחזק את תושבי הדרום ואת כלל אזרחי ישראל וקורא לכולם להישמע להנחיות פיקוד העורף". 

במקביל, שרי הממשלה קיבלו היום זימון להשתתף בישיבת ממשלה שתתקיים מחר בבוקר בכנסת בעקבות המצב הביטחוני. 

חבר הקבינט השר זאב אלקין התראיין לחדשות 12 וטען: "אנחנו לא מחפשים הסלמה אבל אם מישהו יתקוף אותנו הוא ימצא את עצמו באותו המקום של הבכיר שחוסל. מערכת הביטחון הייתה בתמימות דעים שהאיש צריך לעבור מן העולם.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון פנה היום למועצת הביטחון של האו"ם בדרישה לגנות את הירי מרצועת עזה לישראל. "תשעה מיליון אזרחים עומדים בפני התקפת טרור בלתי נסבלת מצד ארגוני טרור", כתב דנון. "אנו מצפים לגינוי ברור וחד משמעי של הצד האחראי לכך ולא להודעה שקוראת לשני הצדדים לנהוג באיפוק. הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תבין ששתיקתה היא פרס לטרור. ישראל לא מעוניינת בהסלמה אך תוביל בנחישות ובעוצמה את המערכה נגד הטרור".

השתתף בהכנת הכתבה: עמית ולדמן