"תמות - שאלוהים ייקח אותך": בתיעוד בלעדי שהגיע לידי החדשות 12 ושפורסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית נראים העימותים האלימים אתמול בגבעה שליד יצהר ושבה נוער הגבעות תוקף לוחמי מג"ב - עד שאחד מהם אפילו נאלץ לדרוך את נשקו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד שצולם בחג רואים את לוחמי מג"ב שהוצבו בגזרה מגיעים לאזור כדי לאכוף את צו השטח הצבאי הסגור שהוציא מפקד פיקוד מרכז לאזור, בתגובה לאירועים האלימים שבמהלכם הותקף לוחם גולני עם אבנים ונפצע באורח קל בסוף השבוע האחרון.

"תמות!", קורא אחד מנערי הגבעות לאחד הלוחמים שסיפר לו על הצו. "שאלוהים ייקח אותך. בוא תוריד את המדים, בוא נבוא אחד על אחד. בוא, תוריד את המדים, בוא נבוא אחד על אחד. מה תעצור אותי? כן, תוריד את המדים, תבוא בלי נשק. תבוא נראה".

נערים נוספים שמתאספים סביב הלוחמים ממשיכים בקריאות הגנאי. "מה אתה עושה פוזות?", מטיח אחד בהם בלוחם. "מה? ראית שנכנסתי לפה, ראית שנכנסתי לפה לעצור אותו. אתה מפקיר אותו".

בשלב זה הלוחמים חותרים למגע עם אחד מהנערים. "למי אתה מחטיף מכות? למי אתה מוריד מכות?", קוראים הפורעים בתגובה. אחד הלוחמים מבקש גז פלפל כדי להשתלט על הפורעים, שממשיכים כל העת במקביל בקריאות גנאי נגדם: "למה מי אתה? תשחרר אותו!". בשלב מסוים כאמור אחד הלוחמים אף דרך את נשקו מול האבנים שמרים אחד מהפורעים.

לפני זמן קצר החליטו במערכת הביטחון להאריך את הצו למשך חודש נוסף. גורם בכיר במערכת הביטחון אמר הערב לחדשות 12: אנחנו צריכים להיות שם, הקשב שגוזלת מאיתנו הגבעה הזאת, האירועים האלימים האלה והצורך שלנו להרגיע את השטח - זה קשב שלא פונה למקומות אחרים ולפעולות של סיכול שנדרשות במרחב העמוס גם כך.