לאחר לילה יחסית שקט, מעט לפני השעה 6 בבוקר תפסה האזעקה הראשונה את תושבי כרם שלום בהפתעה. "זה מבהיל, אתה ישן וזה מגיע אלייך פתאום ככה משום מקום", תיארה רוני קיסין תושבת המקום. פחות משעה לאחר מכן הירי כבר התרחב לאזור שפלת יהודה - ארז מיארה תושב כפר אוריה הסמוך לירושלים, שמע את הפיצוץ החזק רגעים לאחר שהגיע בריצה לחדר הילדים: "ציפינו לזה, אנחנו יודעים כבר איפה אנחנו חיים". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

קיסין סיפרה על התחושות בעקבות אירועי הבוקר: "ישנו בממ"ד אז לא היינו צריכים לרוץ אבל בכל זאת אתה נורא נבהל כשיש פיצוצים חזקים ועוצמתיים. ידענו שהולך להיות משהו, המתח הזה נשמר כל הזמן. כל עוד לא אומרים, זה לא נגמר".

רוני קיסין, תושבת כרם שלום
רוני קיסין, תושבת כרם שלום

השקט המתעתע, מתארת קיסין, פחות מבלבל את תושבי העוטף. "אנחנו כבר יודעים שאלו השעות הכי מסוכנות", היא אומרת. "אנחנו עוד זוכרים איך הפסקת האש בצוק איתן גבתה את חייהם של חברינו הטובים. הפסקות האש זה זמן שבו "חוטפים" בעוטף. אבל אין לנו ברירה אלא להמשיך לחיות ולשמור על שגרה כמה שאפשר, בעלי ובתי יצאו לעבודה ואני עושה מה שאפשר מהבית".

בשפלה פחות רגילים למתיחות. אמנם כיפת ברזל שומרת על שיעור יירוט גבוה ביממה האחרונה והיא מנעה את נפילת הרקטה, אך רסיס יירוט גדול נפל במושב כפר אוריה. הרסיס פגע במשאית של אחד מעובדיו של מיארה, מבלי לגרום לנפגעים.

ארז מיארה, תושב כפר אוריה
ארז מיארה, תושב כפר אוריה

"התעוררנו הבוקר הייתה אזעקה, רצנו ישר לחדרים של הילדים. אחרי 20 שניות היה פיצוץ שנשמע מאוד מאוד קרוב, פיצוץ חזק מאוד", סיפר מיארה. "כמה רגעים אחר כך אנחנו יוצאים ומבינים שנפל אצלנו במושב רסיס. אנחנו מגיעים למשאית של העובד ורואים שזה פגע שם. אנחנו מכירים כבר את הירי הזה וראינו אותו מתקרב ומגיע לאזור שלנו כבר מאתמול. מקווים שתהיה רגיעה, אבל נמתין עוד יום אחד לפני שנשלח את הילדים למסגרות".