בתקשורת הפלסטינית דווח הבוקר (שבת) על פעילות של תג מחיר שכללה השחתה של כלי רכב וריסוס כתובות נאצה בעיר הפלסטינית אל בירה הסמוכה לירושלים. בכיתוב שרוסס על אחד מהמבנים בעיר נכתב: " צו תפיסה 'שטח צבאי סגור'. בוגדים בוחרים להתנכל ליהודים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מוקדם יותר השבוע, בכפר יתמא שנמצא מצפון לרחלים באזור צומת תפוח שבשומרון רוססו כתובות, ובהן "ד"ש מהגבעה ביצהר" ו"שטח צבאי סגור" - בהתייחסות מפורשת לתקריות באזור יצהר במהלך השבוע האחרון. כמו כן הושחתו כ-30 כלי רכב. המשטרה החלה בחקירת המקרה.

 

 

מהמשטרה נמסר: "התקבל דיווח כי בכפר יתמא שבגזרת שומרון נגרם נזק למספר כלי רכב פלסטינים ורוססו כתובות בעברית. כוחות משטרה וצה"ל נערכים לכניסה לכפר לאיסוף ממצאים".

חשד להצתה של אוהל צה
חשד להצתת אוהל לוחמי מג"ב סמוך ליצהר

גורם ביטחוני טען אתמול בבוקר כי אותם נערי גבעות שהציתו את האוהל של לוחמי מג"ב - ביצעו ככל הנראה פעילות תג מחיר בכפר הפלסטיני יתמא. אותו גורם ביטחוני הגיב על שניי האירועים: "הפעולות העבריניות הללו לא יעברו על סדר היום והן יענו בפעילויות מבצעיות נחושות למיגור התופעה".

הוא הוסיף כי זו "שעת מבחן להתיישבות בשטחי יו"ש שברובה המכריע שומרת חוק. על המנהיגים הדתיים והמקומיים לגנות בכל תוקף את התופעה ולשתף פעולה באופן מלא עם גורמי אכיפת החוק".

חשד לפשע שנאה בכפר יתמא
חשד לפשע שנאה בכפר יתמא | צילום: מועצת הכפר יתמא

הצתת האוהל נחשבת לאחד המעשים החמורים שנראו במסגרת הפרובוקציות החריגות שהולכות ומחריפות מצד קבוצת הפורעים שמתמקמת בגבעות ליד יצהר. החקירה מתמקדת בניסיון להגיע לאותו צעיר שתועד על ידי הלוחמים: לאחר שגרם לשרפה הוא נמלט.