בצל ההסלמה הביטחונית של היממה האחרונה, יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיע הבוקר (רביעי) לסיור בצפון הארץ. במהלך הסיור התייחס למצב הפוליטי ואמר כי מפלגתו ממשיכה לפעול לממשלת אחדות. בביקורת על התנהלות נתניהו אמר: "צריך לעסוק במדינה ולא בראש המדינה, במקום לעסוק במה שהצפון צריך והדרום צריך, עוסקים במה שביבי צריך וזה חבל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד קרא גנץ לחזק את ההרתעה בצפון ובדרום. "אנחנו אמנם נמצאים בצפון אבל אי אפשר להתעלם ממה שקורה בדרום". גנץ הוסיף מסר מזהיר לאירן ולחיזבאללה: "אל תנסו אותנו, אנחנו נהיה חזקים ומאוחדים ונגיב בעוצמות שלבנון לא הכירה כמותן".

"אנחנו מחפשים כל דרך אפשרית בשביל להגיע לאחדות", הוסיף. "מחפשים כל אפשרות כדי להוביל את מדינת ישראל מול האתגרים הרבים שיש לה. אני מבטיח לאזרחי ישראל: לא נפסיק לעשות את זה, לעמוד על העקרונות שלנו ולקדם את הדברים".

את ביקורו החל במועצה האזורית מטה אשר, שם נפגש עם ראשי רשויות מהאזור כשהוא מלווה בחברי הכנסת ממפלגתו אבי ניסנקורן, אורנה ברביבאי, רם בן-ברק ורדיד מריח. בהגיעו לנקודת תצפית בסמוך לגבול התייחס גנץ לאירועי השעה. 

סבב ההסלמה הנוכחי החל אמש בשיגורן של שתי רקטות מעזה לעבר ישראל ויירוט של אחת מהן על ידי מערכת "כיפת ברזל". לאחר שנשמעו אזעקות צבע אדום ביישובי העוטף ושדרות, למרכז הרפואי ברזילי באשקלון הובאו שני נפגעים משדרות: אישה שנפצעה קל לאחר שנפגעה בעת ריצה למרחב מוגן ונפגע חרדה נוסף. בהמשך הלילה נשמעה אזעקה גם באזור העיר אשקלון, ומדובר צה"ל נמסר כי זו הופעלה בעקבות ירי שאינו רקטי.

צה"ל הגיב לירי הרקטות, ושלח מטוסי קרב וכלי טיס לתקוף יעדי חמאס ברצועה בהם תשתית תת-קרקעית של הארגון ואתר לייצור אמצעי לחימה. בפיקוד העורף הבהירו שאין הנחיות מיוחדות לתושבים ובהתאם לכך הלימודים מתקיימים היום כסדרם. שר הביטחון נפתלי בנט מסר על רקע התקיפות: "דין טיל שלא פגע כטיל שפגע. מי שיורה – חוטף".

בעקבות אירועי הלילה, הביאו כלי התקשורת הפלסטיניים את תגובתו של דובר ארגון הטרור חמאס פאוזי. בדבריו שלח מסרים תקיפים כלפי ישראל וכינה את מנהיגיה "טיפשים". בתוך כך, התברר הבוקר כי העומדים מאחורי הירי לא היו פעילי חמאס אלא פעילים בג'יהאד האיסלאמי שפעלו על דעת עצמם.