שעות לאחר התקיפות שיוחסו לישראל, מימדי האירוע מתבהרים? גוף מעקב הפועל בסוריה טוען הבוקר (ראשון) כי לפחות שלושה בני אדם נהרגו בתקיפות שבוצעו אמש באזור דמשק. לפי הודעת ארגון המעקב אחר זכויות אדם, השלושה הם בעלי אזרחות זרה. כלי תקשורת ערבים טוענים כי התקיפות כוונו נגד כוח "קודס" האירני: באירן ציטטו את הדיווחים בסוריה אך לא ציינו אם נפגעו אנשי צבא אירנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה אמש כי מערכות ההגנה האווירית הסוריות ירו לעבר טילי אויב ששוגרו מישראל. על פי הדיווח הראשוני, הטילים הגיעו מכיוון לבנון ורמת הגולן והפעילו את מערכות ההגנה באזור דמשק.

לפי דיווחים בכלי תקשורת ערבים במהלך הלילה, תושבי דמשק העידו על פיצוצים עזים שנשמעו באזור - לפחות שלושה פיצוצים כתוצאה מתקיפות נגד מטרות אירניות עוד דווח כי התקיפה כוונה נגד מטרות של כוח קודס האירני באזור דמשק וגם כלפי נמל התעופה הבין-לאומי בדמשק ובסיס חיל האוויר הסורי t4.

לפי אחד הדיווחים בסוריה, אחד הטילים שנורה הופל ליד עקרבה, אחד מפרברי דמשק. לפי דיווחים נוספים, בלבנון הורגשה תנועה ערה של מטוסי קרב ישראלים בשמי המדינה

כשעה לפני התקיפה עליה דווח בסוכנות הידיעות הסורית, הופעלו מערכות ההגנה האווירית במדינה על מנת להתמודד עם תקיפת כטב"מים בשדה התעופה בעיר חאמה. על פי חלק מהדיווחים, בין היתר בטלוויזיה הרשמית, הצבא הסורי הפיל רחפן מעל העיר ג'בלה שבלטאקיה ומעל שדה התעופה המדובר. 

תוצאות תקיפת בסיס T4 (צילום: מתוך התקשורת האירנית, חדשות)
תקיפה בבסיס סורי, ארכיון | צילום: מתוך התקשורת האירנית, חדשות
לפני כשבועיים דיווח אתר רוסי העוסק בנושאי צבא וביטחון בעולם כי מטוסי חיל האוויר הישראלי נהדפו במהלך ניסיון לתקוף בסיס סורי. לפי המידע שפורסם - מטוסי קרב רוסיים מתקדמים שהוזנקו מאחד הבסיסים באזור הבריחו את המטוסים הישראליים.
 
על פי הדיווח, שזכה לתהודה בכלי תקשורת ערביים רבים, המטוסים הישראליים ניסו לבצע תקיפה נגד בסיס חיל האוויר הסורי T-4 הנמצא במחוז חומס. עוד נטען כי מטוסי סוחוי 35 מתקדמים של חיל האוויר הרוסי הוזנקו מבסיס "חמימים" על מנת ליירט אותם.