האחראי למאבק האירני בישראל מדבר בצעד נדיר - ומתרברב: מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה האירניות, הגנרל קאסם סוליאמני, התבטא היום (שלישי) באופן חריג ושיגר מסרים מאיימים. בין היתר טען כי הגבולות במזרח התיכון "לא אפקטיביים יותר" והצהיר על התקדמויות בגיבוש התמיכה לצעדי אירן: "גדרות לא יועילו נגד רצונן של משמרות המהפכה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סולימאני, מוביל המאבק האירני בישראל ומהאחראים לניסיונות ההתבססות בסוריה, צוטט בסוכנות הידיעות האירנית TASNIM במהלך הפגישה של המפקדים העולמיים של משמרות המהפכה אמר כי השהידים הם מודל לחיקוי וסמלים לעמידות וחוסן. "המהפכה האירנית והעם ממשיכים לדגול בערכים דתיים ומוסריים ולא נסוגו מהם", הוסיף.

עוד אמר: "שיטות ההגנה והלחימה הן אוצר מקודש, ג'יהאד הוא אחד מסמליו". על המאבק ליצירת חזית "אנטי ציונית" לדבריו אמר: "הדרך להתגברות על האויבים שלנו נסללה, אך עלינו לפעול בחוכמה כפי שפעלנו ב-20 השנים האחרונות".

"לכדנו את האויב במגוון של אסטרטגיות שיכולות להביס אותו", הוסיף. לדבריו, הגדרות והגבולות שקיימים כיום אינם תקפים ואינם אפקטיביים: "הבסנו את הצבא הטוב והמצויד ביותר בעולם, צבא ארצות הברית, והראינו את זה לעולם".

משמרות המהפכה באירן נגד ישראל
באירן טענו: "ישראל חלשה" | צילום: רויטרס, חדשות

דבריו של סולימאני, שתועד לאחרונה עם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ומנהיג אירן חמינאי, מצטרפים לאיומים של בכיר נוסף במשמרות המהפכה - שהזהיר כי אם ישראל תפתח במלחמה, "לא יישאר ממנה דבר". עוד הצהיר כי אירן "מקיפה את ישראל ממזרח, ממערב, מצפון ומדרום".

בריאיון אמר הבכיר, עבאס נילפורושאן, כי לדעתו המשטר הציוני "חלש מדי כדי להיחשב כאיום על הרפובליקה האיסלאמית". לטענתו, "אנחנו לא מתכננים לפתוח במלחמה, אבל הכנו את עצמנו לכל עימות. אם התוקפים יפתחו בלחימה, ניכנס לשדה קרב".

הגנרל הוסיף: "המשטר הציוני עושה מאמצים אחרונים לשרוד, אך סימני המפלה שלו כבר ניכרים". עוד הפנה איום למנהיגי ישראל ואמר כי "הטעות הכי קטנה תשלח את שרידי תל אביב לים התיכון", כך ששום דבר לדבריו לא יישאר מישראל. "כל צעד שגוי לפתיחת מלחמה יכניס את כל האזור ללחימה ויצית אש שתשרוף קודם את התוקפים".

לדבריו, ישראל "לא יכולה להיכנס למלחמה רחבת היקף": בריאיון הוא טען כי "לישראל אין עומק אסטרטגי" מכיוון שרבים מתושבי המדינה הם "שכירים זרים", לטענתו.

עוד התייחס הבכיר למשבר הקואליציוני בישראל ואמר כי הדבר מוכיח ש"המחלוקות הפוליטיות, האתניים והתרבותיים בתוך המשטר הציוני כל כך עמוקות". לדבריו, מחלוקת נוספת בנוגע למלחמה יכולה "לדחוף את ישראל לסף קריסה".