"אם חשבתם להיכנס - יש לנו אלפי מוקשים שמחכים לכם": כך איים מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר איים היום (שני) פעם נוספת על ישראל, על רקע ההסלמה האחרונה בסוף השבוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"גנץ הצטרף היום למועדון המתרברבים ומשגר איומים והפחדות. אנו משיבים לו - אנו ממתינים שתצליח להרכיב ממשלה כדי לראות מה אתה יודע לעשות; ונגרום לך, בעזרת האל, לקלל את היום שבו נולדת", אמר סינוואר. "אם עזה תישאר עבה - אנחנו מוכנים לתקוף את ת"א (כבר) 6 חודשים, בוקר וערב".

_OBJ

גם אתמול סינוואר ניצל את הפלונטר הפוליטי בישראל לתעמולה. הוא לעג לישראל וטען שהממשלה הנוכחית לא יכולה לקבל החלטות גורליות במצב הנתון, ולעומתה אמר שארגונו מוכן לכל. מנהיג החמאס אמר שבמצב שבו אין לישראל ממשלה שתוכל לאשר תקציב או קבינט מצומצם שמסוגל לדון בבעיה האירנית אין אפשרות להגיע להסכמי שבויים, אך הוסיף שהארגון מוכן להשקיע מאמצים בשחרור אסיריו.

את הדברים אמר יממה לאחר שלאה גולדין, אמו של סגן הדר ז"ל שגופתו מוחזקת בידי חמאס, מתחה ביקורת חריפה בתוכנית 'פגוש את העיתונות' על התנהלות הדרג המדיני ועל מתאם השבויים והנעדרים ירון בלום שלטענתה מרמה את המשפחות.

_OBJ

"כבר 5 שנים ו-3 חודשים שהדר בידי חמאס, גם אורון, ובאופן עקבי יש פה מדיניות של הפקרת החיילים, פשוט לא מחזירים אותם בצורה גורפת", אמרה. "לפני שבוע כשהחזירו גופה של מחבל - חמאסניקים עטפו אותו בדגל וזאת השערורייה הכי גדולה כי בינואר 2017 הקבינט החליט שלא מחזירים גופות של חמאסניקים".

"הדברים פורסמו רק בדיעבד, תמיד זה מתחת לרדאר", תיארה גולדין. "פנינו לבג"ץ. אנחנו עברנו בג"ץ וניצחנו לפני שנה אבל זה הספיק לתקופה מסוימת, ואז האנשים חוזרים לסורם. יש פה הונאה נוראית של המשפחות. פשוט יש פה מדיניות גורפת של הפקרה. לא מבקשים אותם בכלל".