תא"ל שי אלבז, מפקד שייטת 13 בעבר ומי שנחשב מועמד להיות מפקד חיל הים, הודיע אתמול (רביעי) על סיום תפקידו ועל פרישתו מצה"ל בעקבות תחקיר על הטרדות מיניות שישודר ב"אולפן שישי". אמש פורסמה במהדורה המרכזית עדותה של ר', אחת החיילות ששירתו תחת אלבז, וממנה עולה שהוא קיים איתה יחסים מיניים. "הלכתי לשירותים והוא נכנס אחרי... הוא נכנס לתא והתחיל בינינו אקט מיני", סיפרה. "יש שם בחורה חסרת ניסיון מיני עם בחור שהיא סוג של מעריצה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ר', ששירתה תחת תא"ל אלבז בשייטת 13, תיארה בשיחה עם "אולפן שישי" את מה שארע במסיבת סיום המסלול של לוחמי היחידה: "אני זוכרת פשוט שאני הלכתי לשירותים, והוא נכנס אחריי ולא היה שום... לא היה שם איזה סוג של 'בוא, בוא אחרי לשירותים'. כי לא עשיתי את זה אף פעם, גם לא הייתי עם אף גבר וגם לא הייתי עם אף גבר במקום ציבורי, ובטח לא כשכל הבסיס שלי בחוץ. ואז הוא נכנס אחרי לתא והתחיל בינינו אקט מיני של מין התמזמזות כזאת".

"לא העליתי על דעתי שאנחנו יכולים להתנשק אפילו", המשיכה ר'. "עזבי, לא מדברת איתך בכלל על משהו אחר. לא חשבתי, אמרתי: זה קצין, מפקד, נשוי. אני איזו חיילת פשוטה. יש שם בחורה תמימה, בתולה, חסרת ניסיון מיני עם בחור שהיא סוג של מעריצה, שהוא סוג של אלוהים של המקום שבו היא משרתת".

בשבועות האחרונים שוחחה אפרת לכטר עם עשרות נשים וגברים ששירתו תחת תא"ל אלבז בזמן שירותו בשייטת 13, החל מהתקופה בה שימש כמפל"ג לוחמים ביחידה ועד להיותו מפקד הקומנדו הימי. בעדויות שהופכות את הבטן מספרות הנשים על התקופה שבה היו חיילות בנות 18 והוא קצין בכיר, נשוי ואב לילדים שמבוגר מהן בעשור.

מהעדויות עולה כי אלבז יזם עם החיילות קשרים מיניים שלדבריהן לא התבצעו בכפייה, אבל הן לא הרגישו שבסיטואציה ההיררכית שנוצרה הייתה להן אפשרות לסרב.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "תא"ל שי אלבז ביקש לסיים את תפקידו ולפרוש מצה"ל בעקבות פרסום אירועים שהתרחשו לכאורה לפני למעלה מעשור ובהם התנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם הנורמות המקובלות בצה"ל. ראש המטה הכללי, רא"ל אביב כוכבי, ומפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, קיבלו את בקשת הקצין לפרוש מצה"ל לאלתר".

עוד נמסר: "תא"ל אלבז הינו קצין עתיר זכויות אשר שירת במגוון תפקידי לחימה ותרם באופן ישיר לביטחון מדינת ישראל. הרמטכ"ל קבע כי אין מקום לנורמות כאלו בצה"ל וכי יפגין אפס סובלנות למקרים מסוג זה בעתיד".