ראש הממשלה בנימין נתניהו והרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי הגיעו היום (חמישי) לטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1. במהלך הנאום שנשא, התייחס נתניהו לאתגרים הביטחוניים שניצבים מול מדינת ישראל, ואמר: "כוחות אירניים פועלים להתחמש ללא הפוגה. אנו ערוכים לאיומים ולא נהסס להנחית מהלומה קשה על מי שינסה לפגוע בנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"המרחב סביבנו סוער וגועש", הוסיף ראש הממשלה. "האיומים צצים בכל פינה - סוריה, לבנון, עזה, עירק, תימן ואירן, איפה לא. רף התעוזה של אירן עולה ומתגבר לנוכח היעדר תגובה אבל ישראל לא תגיש את הלחי השנייה. מי שפניו לתוקפנות -ייענה במלוא התקיפות ויספוג מחיר כבד".

גם הרמטכ"ל אביב כוכבים התייחס למצב הביטחוני במהלך הדברים שנשא בטקס וכן הודה לחיילי ולמפקדי צה"ל על תרומתם לביטחון המדינה. "המציאות באזור ממשיכה להיות מורכבת. הקיץ האחרון היה עמוס באירועים - בעזה סוכלו ניסיונות חדירה, באיו"ש נמשך המאמץ המודיעיני והמבצעי שמנע פיגועים וגם בצפון פעילות גלויה וסמויה להחליש את אירן ושלוחותיה". 

"לאורך השנים וגם לאחרונה אני נתקל בניסיונות של גורמים מחוץ לצבא להכתיב כללי התנהגות לחיילים, כמו למשל להפיץ הנחיות", הוסיף הרמטכ"ל. "אני רוצה להיות חד - מי שקובעים את הפקודות, הנורמות והנהלים בצה"ל הם אך ורק המפקדים ואני בראשם. אין דריסת רגל בצה"ל לגופים חיצוניים המתיימרים להיות גופי סמכות והכוונה לחיילים. בצה"ל מקבלים הנחיות ממקום אחד בלבד - המפקדים".

בהמשך דבריו התייחס כוכבי לסוגיית שילוב הנשים בצה"ל ואמר: "באשר לשירות הנשים בצה"ל - הטקס הזה עם 70 קצינות. הוא מדבר בעד עצמו. הנשים המשרתות בצה"ל הן מקור עוצמה ותרומה עצומה בכל יחידות הצבא. נשים וגברים ימשיכו לשרת במשותף כמקשה אחת למען מטרה אחת - למען מדינת ישראל".