האזרחית הירדנית הבה אל-ללבדי, שעצורה בישראל בחשד שהופעלה על ידי חיזבאללה בגיוס סוכנים, הועברה היום (שישי) להשגחה רפואית לאחר שהחליטה לשבות רעב בימים האחרונים. לפי הודעת שב"ס, העצורה המנהלית הועברה מבית המעצר "קישון" בו שהתה למרכז הרפואי של שירות בתי הסוהר ברמלה – שם תהיה תחת השגחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום רביעי שוחח אביה של הירדנית עם חדשות 12 ודחה את החשדות שהועלו נגדה. לדבריו, אל-ללבדי היא "קורבן של המצב הפוליטי בין ישראל לירדן". הוא הוסיף: "היא לא עשתה שום דבר".

"באופן נורמלי, אם אתה לא רוצה שמישהו יעבור בגשר אתה מחזיר אותו, לא לוקח אותו. אנחנו מחכים להחלטת בית משפט שתשחרר אותה", אמר האב.

בהמשך דבריו, הוא התייחס למצבה הבריאותי הקשה של בתו ולתנאים שבהם היא מוחזקת במעצר: "הגענו לנקודה שבה כל יום שהיא נשארת בכלא מסכן את חייה. הם מתייחסים אליה באופן לא אנושי. היא סובלת מדברים רבים, חייה בסכנה והיא במצב גרוע מאוד. נתנו לה שישה חודשים במעצר, המשמעות היא שהורגים אותה, לא שעוצרים אותה".

לדברי האב, רק לאחר שבתו תשוחרר מהמעצר -  ניתן יהיה לשחרר את האזרח הישראלי שנעצר לאחרונה בממלכה: "ממשלת ירדן עוקבת אחר מצבה מקרוב ונחושה להחזיר אותה. יש כאן בחור אחד, אם אתה רוצה שאנחנו נעשה משהו, אנחנו צריכים שתעשה משהו בשבילי, זה נורמלי. המצב שלהם גם לא אותו דבר, הוא נכנס לירדן באופן לא חוקי".