‏17 לוחמים המשרתים בחטיבת כפיר היו מעורבים בקטטה בתחנת דלק באזור הדרום עם תושבי הפזורה הבדואית. לאחר תלונה שהוגשה במשטרה, המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירת האירוע והחליטה לעצור 14 מהמעורבים והיום (רביעי) חלקם יובאו לדיון בהארכת מעצרם. סיבת הקטטה עדיין נחקרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד נראית קבוצת החיילים בעימות מילולי עם תושבי הפזורה, עד שבשלב מסויים התקרב אחד החיילים מתעמת פיסית עם אחד המעורבים. "הייתה להם תגרה עם הבדואים שבאו לשלוף להם סכין והם הגיבו", טען אביו של מפקד הכוח שהיה מעורב בתקרית בשיחה עם חדשות 12. "הבן שלי ריתק את זה שבא לדקור אותו ומפה התחילה התגרה וגם החיילים האחרים נכנסו שם". 

"הם לא עבריינים", הוסיף האב. "מדובר בחיילים שמייצגים את מדינת ישראלים שהגיעו לתחנת דלק להתרענן, ויושבים שם חבורת ערבים שמתחילה לגדף ולקלל אותם ובסופו של דבר שהם מנסים להעלות לאוטובוס מישהו צועק בוא אני אדקור אותך, רץ לכיוונו ואז הבן שלי התחיל להגיב כי הוא היה מפקד הכוח ואז זה התפתח בצורה כזו שהיו חייבים לטפל בהם".

איתמר בן גביר (צילום: יונתן זינדל לפלאש 90)
עו"ד איתמר בן גביר | צילום: יונתן זינדל לפלאש 90

עורך הדין של המ"כ המעורב איתמר בן גביר הגיב למקרה ותקף את מצ"ח על ההחלטה לעצור את החיילים: "שוב מדובר בהפקרת לוחמים. המ"כ עשה מה שמצופה ממנו והגן על עצמו ועל חייל. אם היה בורח הרי שזו הייתה רשלנות והפקרות אך כנראה שצה"ל מעדיף חיילים מתים מאשר חיילים שמבצעים את תפקידם".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "היום (ד’) 23 באוקטובר 2019, יובאו להארכת מעצר לצורכי חקירה 14 חיילים החשודים במעורבות באירוע אלימות שהתרחש לאחרונה. החיילים חשודים בעבירות של תקיפה בצוותא, איומים ושימוש בלתי חוקי בנשק".