האם אירן קרובה להשלמת ה"גשר הקרקעי" עד לים התיכון? דוח מודיעין של חברת אימג'סאט אינטרנשיונל (ImageSat International - ISI) שפורסם היום (שלישי) חושף כי הבסיס הצבאי של אירן סמוך למעבר הגבול באל-בוכמאל קרוב לסיום. בנוסף, נחשפה מנהרה סודית וגדולה שנחפרה במקום – שככל הנראה תשמש להסתיר אמצעי לחימה מתקדמים שנועדו לסכל מתקפה ישראלית במקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי הדוח, הבנייה של הבסיס התת קרקעי ושל מעבר הגבול תאפשר לאירנים להעביר ציוד, נשק, ולוחמים בקלות מעבר לגבול בין עיראק לסוריה. אירן מנסה במשך שנים להשלים את ה"גשר הקרקעי" שיאפשר לה תנועה חופשית מטהרן ועד ביירות.

בנוסף, הדוח מראה את התקדמות בנייתה של מנהרה תת קרקעית גדולה במיוחד בחלק הצפוני של המתחם הצבאי. על פי ההערכות, המנהרה היא ברוחב של עד 5 מטרים ויכולה להכיל משאיות וכלי רכב גדולים במיוחד.

מאחר שהחליטו לחפור תשתית תת-קרקעית, דבר שמצריך משאבים רבים ויקרים, סביר להניח שזה עבור מטרה חשובה. ההערכה היא שהמנהרה תכיל אמצעי לחימה רגישים ורכיבים של מערכות נשק חדשות, בין היתר כאלה שיוכלו להוות איום על מטוסי חיל האוויר שיתקפו באזור.

על פי הדוח, בנייתה של המנהרה הסודית החלה מיד לאחר תקיפה שיוחסה לישראל באזור בחודש ספטמבר האחרון, והתקדמה בקצב משמעותי בשבועות האחרונים. על פי דיווחים נוספים, ישראל תקפה באזור גם בסוף השבוע האחרון.