150 בכירים לשעבר בחיל האוויר פרסמו מכתב פומבי בו הם קוראים לעמוד בנחרצות נגד מי שמנסים למנוע שירות נשים בצה"ל - כך פורסם הערב (חמישי) במהדורה המרכזית. בין החתומים על המכתב: מפקד חיל האוויר לשעבר, האלוף במילואים אביהו בן נון, ראש אגף המודיעין לשעבר האלוף במילואים עמוס ידלין, ראש אכ"א לשעבר האלוף במילואים גדעון שפר וראש מטה חיל האוויר לשעבר, האלוף במילואים נמרוד שפר. "אל תחזרו שנים אחורה, אפשרו לנשים לכהן בכל תפקיד", כתבו לרמטכ"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"בחיל האוויר משרתות מזה שנים רבות נשים בתפקידי לחימה ופיקוד. לוחמות אלו תורמות תרומה משמעותית ליכולותיו המבצעיות של החיל ולהישגיו באימונים ובלחימה", כתבו אנשי החיל. "פיקדנו על רבות מהן, לחמנו לצידן כתף אל כתף, שירתנו תחת פיקודן, ואנו ממשיכים לעשות כן גם בשירות המילואים. הן מוכשרות, נחושות, מקצועיות וחדורות אהבת מולדת לפחות כמו מקביליהן הגברים, ובוודאי יותר מאלו המבקשים להדירן".

"ישראל היא מדינה דמוקרטית, וערך השוויון הוא מעמודי התווך של החברה בה", כתבו עוד. "צה"ל, כצבא העם, חייב להמשיך ולהיות סמן איכותי לערך זה ולאפשר לכלל המתגייסות שירות על פי כישוריהן, במסלול אשר יוביל אותן לעמדות השפעה וקבלת החלטות בתוך צה"ל ובהמשך בחברה ובמשק הישראלי. אנו קוראים למקבלי ההחלטות לעמוד בפרץ, להפגין מנהיגות ונחישות, ולפעול ללא מורא ליישום ערך השוויון והחלטות בג"ץ, לפתוח את השורות לשירות נשים ולאפשר להן לעשות זאת בכל דרך, וללא הבחנה מגדרית".

חברת הכנסת מרב מיכאלי (העבודה) הביעה תמיכה במכתב. "לפני 25 שנה גם חיל האויר הסביר איך זה פשוט בלתי אפשרי שנשים יהיו בקורס טיס וישרתו בכל התפקידים", הזכירה. "אחרי שבית המשפט העליון הכריח אותו, מסתבר שזה לא רק אפשרי, זה עובד מצויין. אני גאה ומתרגשת שטייסים ברמות הבכירות ביותר מודים באמת הפשוטה: נשים הן בני אדם שוות לכל דבר ועניין. המקרה של חיל האוויר מוכיח שצה"ל חייב לעבור למיון ושיבוץ של האדם הנכון לתפקיד הנכון, לפי כישורים ולא לפי מין ומגדר. כל התנהלות אחרת היא כניעה לכוחות חשוכים ושוביניסטים שמנסים בכוח להמשיך לדכא נשים".‎