צה"ל יקיים לראשונה תרגיל התרעה ארצי לבחינת תקינות מערך ההתרעה החדש של פיקוד העורף – כך הודיע הבוקר (ראשון) דובר צה"ל. התרגיל, שיתקיים בהמשך החודש, יבדוק את יעילותו של מערך ההתרעה – ששודרג לפני חמישה חודשים. בתרגיל הנוכחי לא תצטרכו להיכנס למרחבים המוגנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השדרוג של מערך ההרתעה בוצע בחודש יוני 2019: כעת המערך מאפשר התרעה ממוקדת לכל יישוב במעל ל-1,700 אזורים. בצה"ל הבהירו כי השדרוג נועד לפשט את ההתרעה לאזרח ולאפשר שגרת חיים בחירום. התרגיל נועד לבדוק את יעילות המערך ואת ואופן הבנת החידושים שבו על ידי כלל הציבור

התרגיל הארצי יתקיים בין 26 ל-28 בנובמבר 2019, באופן מדורג: כל אזור שיתורגל, יופעל פעם אחת. בכל אחד מימי התרגיל בין השעות 09:05-12:35 יופעלו בהפרשים של חצי שעה התרעות ברוב אזורי הארץ באמצעים הבאים: צופרים, ערוצי הטלוויזיה, אתרי אינטרנט, תחנות רדיו ויישומון פיקוד העורף.

"פיקוד העורף רואה חשיבות בשיפור וייעול הנגשת ההתרעה לאזרחים כאמצעי מציל חיים ועל כן קורא לאזרחים לקחת חלק פעיל בתרגיל", נמסר. בצה"ל מבקשים מהציבור "לבחור את אמצעי ההתרעה המתאים עבורם, בנוסף לצופר, ולמלא משוב ציבורי שיופץ באתר פיקוד העורף וברשתות החברתיות. יש לציין כי בתרגיל זה לא יידרשו האזרחים לתרגל כניסה למרחבים מוגנים".

פירוט על זמני ואזורי ההתרעה יפורסם בסמוך לקיום התרגיל. בצה"ל ציינו כי מידע נוסף ניתן למצוא במרכז המענה לאזרח של פיקוד העורף, בטלפון 104 ובאמצעות מסרונים לטלפון 052-9104104, באתר האינטרנט בכתובת www.oref.org.il וברשתות החברתיות.