למרות שיגורן לפנות בוקר (שבת) של שתי רקטות לעבר באר שבע - השקט המתוח בדרום נמשך: במערכת הביטחון סבורים שמי שביצע את הירי הם קבוצה של סוררים בתוך החמאס - והוא לא נעשה לא על דעת המפקדה של ארגון הטרור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ואולם, בישראל עדיין החליטו להגיב לשיגורים עם תקיפה של יעדי חמאס ברצועת עזה. למרות זאת יש לציין שחמאס עדיין מחוץ לתמונה של סבב הלחימה האחרון בדרום וכפי שנראה בשלב זה, גם כעת אין לו עניין להיכנס ללחימה. המשמעות היא שבמערכת הביטחון מעריכים שמדובר ביוזמה מקומית.

אילו ספרים קרא בכלא? יחיא סינוואר
לא אישר את הירי? מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוור | צילום: רויטרס, חדשותדובר צה"ל שהודיע על התקיפה הלילה חזר על משפט שנעדר בהודעות האחרונות שפורסמו בשבוע האחרון לפיו: חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועה והוא זה שיישא בהשלכות. מאוחר יותר מסרו במערכת הביטחון כי ההערכות הן שהנהגת חמאס לא הייתה מעוניינת בירי.

השקט בבאר שבע הופר עם אזעקה שהופעלה בשעה 01:56 בלילה. אזעקות נוספות נשמעו ביישובים עומר, שגב שלום, לקיה והפזורה. מד"א מסר כי 5 בני אדם לקו בחרדה ו-4 נוספים נחבלו בדרכם למרחב המוגן. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לעבר ישראל, אך אלו יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל.

בתוך כך, שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ התארח במשדר החדשות המיוחד של החדשות 12 והתייחס לעימותים ברצועת עזה. "דבר אחד ברור", אמר שטייניץ. "מה שקורה היום בעזה, האיום שנשקף על ישראל, מצביע על כך שאני וחבריי בשמאל שגינו באשלייה בסיפור הזה של מדינה פלסטיניית מפורזת שתחייה בשלום לצד ישראל. אין חיה כזאת לצערי הרב".