צה"ל הרס הלילה את ביתם של המחבלים שרצחו את דביר שורק ז"ל, בכפר בית כחיל הסמוך לחברון. במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות עשרות פלסטינים שיידו אבנים והבעירו צמיגים לעבר לוחמי צה"ל. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את הפעילות ביצעו לוחמי צה"ל בשיתוף לוחמי משמר הגבול וכוחות המנהל האזרחי, ובה נהרסו בתיהם של המחבלים קאסם עארף חליל עצאפרה (30), נציר צאלח ג'אבר עצפרה (24), אחמד עארף חליל עצאפרה ויוסף סעיד עטיה זהור אשר היו חלק מהחוליה שביצעה את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל עוז בתחילת אוגוסט.

המחבלים אותרו כשבוע לאחר הפיגוע בזכות מאמץ מודיעיני ומבצעי של השב"כ, ימ"מ וצה"ל. הריסת הבתים בוצעה לאחר שנדחו עתירות שהגישו משפחות המחבלים לבג"ץ נגד צו ההריסה.

בנוסף, במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב"כ, מג"ב ומשטרת ישראל חמישה מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון. החשודים הועברו לחקירה.

שר הביטחון נפתלי בנט הגיב לאירועי לילה: "בתי הרוצחים של דביר שורק ז״ל נהרסו. לצערי, איננו יכולים להבטיח שלא יהיה עוד טרור, אך אנו חייבים לגבות מחיר כבד מכל מי שמרים ידו על אזרח ישראלי. דם יהודי אינו הפקר".

כבר בתחילת הלילה דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים כי כוחות צה"ל התמקמו על גגות של מספר מבנים באזור וחסמו את הדרכים המובילות אל הכפר, כהכנה להריסת הבתים, כך על פי הפרסומים ברשות. כבר בחודש שבו אירע הרצח, לוחמי צה"ל ומג"ב מיפו את בתי החשודים ברצח שורק בכפר הפלסטיני בית כחיל. המיפוי בוצע אז לקראת הריסה אפשרית של בתי החשודים.

זירת הפיגוע בגוש עציון, דביר שורק
זירת הפיגוע בגוש עציון | עיבוד: פלאש 90

המחבלים נעצרו בשנתם בחודש אוגוסט האחרון, בתום מצוד שכלל אמצעים מודיעיניים ומבצעיים מתוחכמים של כוחות הביטחון. לאחר המעצר כתב אביו של דביר כי "העיקר המוטל על כוחות הביטחון הוא סיכול ומניעת פיגועים, ואנחנו מבקשים לחזק את ידיהם במלאכה קשה זו".

מתחקיר הפיגוע עולה כי בסביבות השעה 20:00 בערב, ירד דביר מהאוטובוס שיצא מירושלים והתחיל ללכת ברגל דרך הכביש לכיוון היישוב מגדל עוז, שם על פי ההערכות הוא נראה לאחרונה בעודו בחיים ושם גם נרצח. סמוך לשעה זו, הקשר בין דביר לבין בני משפחתו וחבריו נותק ורק כעבור כ-3 שעות, לאחר שהמידע על דבר היעדרו הגיע למשטרה ולכוחות הביטחון, הם התחילו לפעול ולנסות לאתרו באמצעים שונים תוך כדי שהם סורקים עם גששים את השטח ואת המסלול המדויק שבו עבר.

בשעה 02:30 לפנות בוקר, לאחר סריקות של כוחות הביטחון, נמצאה גופתו של החייל כשהוא דקור למוות בין מגדל עוז לאפרת שבגוש עציון. מהחקירה עולה כי שורק עלה לרכב ונאבק עם רוצחיו לפני שנדקר למוות סמוך לשער הישיבה בה למד. עם זאת, נשללה אפשרות כי המחבלים ניסו לחטוף את החייל.