לאחר יותר מיממה של מטחים לעבר יישובי ישראל, מפרסם היום (רביעי) הג'יהאד האיסלמי סרטון תעמולה המציג את סבב ההסלמה האחרון מנקודת המבט שלהם – עם צילומים איכותיים של הרקטות שמשוגרות לשטח ישראל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתיעוד נראים אמצעי הלחימה בהם משתמשים אנשי הארגון במהלך הסבב, כמו גם רגעי השיגור עצמם והרקטות הטסות באוויר לעבר ישראל. עד כה זוהו כ-300 שיגורים מהרצועה לשטח ישראל.

ישראל מגיבה לשיגורים התכופים בתקיפות אוויריות ברצועה. לפי משרד הבריאות הפלסטיני, במתקפות נהרגו עד כה 22 בני אדם, ונפצעו 69 בני אדם נוספים. ועידת הפלגים המשותפת מסרה כי "ההתנגדות תמשיך בדרכה, תגיב לאויב ותלמד אותו לקח קשה".

השיגורים לעבר יישובי הדרום החלו אתמול, עקב חיסולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי בהאא אבו אל-עטא לפנות בוקר, ונמשכו לאורך כל היום. מדובר צה"ל נמסר מוקדם יותר היום כי אחוזי ההצלחה של יירוטי הטילים בידי לוחמי כיפת ברזל עומדים על מעל ל-90%, כאשר למעלה מ-50% מכלל השיגורים נפלו בשטחים פתוחים. 

מקור דיפלומטי אמר כי שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב יוצא בדחיפות לקהיר כדי לנסות לתווך במגעים לרגיעה. מקור נוסף אמר כי "המצב נותר מורכב מאוד, המטרה כרגע היא לעצור את ההידרדרות".