הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט תקף הערב (שני) באופן חריג בכירים בדרג המדיני ובסביבתו של נתניהו על רקע דבריהם נגד התגובות הרפות כביכול של צה"ל כלפי חמאס ברצועת עזה. בכנס של המכון הישראלי לדמוקרטיה אמר איזנקוט כי המתקפה של "אותן הקבוצות שמוליכות חלק מהשמועות מפיצות שקרים כדי לשרת אג'נדה". 

"הייתי כ-20 שנים במטה הכללי עם הפסקה", אמר איזנקוט, "אבל צה"ל מעולם לא תקף מטרה שאינה מפקדה, מחנה חוליית טרור, מנהרה או מתקן ייצור. אבל השיח הרחב הזה מתקיים באותן הקבוצות שמוליכות גם חלק מהשמועות".
 
הרמטכ"ל לשעבר המשיך: "אפשר לפגוש גם את אותן הדמויות שראיתי באירועים לפני שלוש וארבע שנים, אותן דמויות שהיום רוצות לעלות על בית המשפט ועל המשטרה, אותם אנשים ואותם שמות שמפיצים את השקרים האלה כדי לשרת אגנדה".
 
איזנקוט גם התבטא נגד המתקפה של גופים וארגונים על קידום שירות הנשים בצה"ל והתכנית להכשרת נשים כטנקיסטיות: "הופעלה מכונה משומנת, בנו שדים ורוחות סביב שירות הטנקיסטיות", אמר. "הניסוי הוכתר בהצלחה והיה מוצלח מאד מבחינתי, אבל הפעילו מניפולציות ורגישויות חיצוניות, הביאו את גיבורי ישראל והשפיעו על השיח הציבורי. הן לא אמורות היו להילחם ב"עמק הבכא".
 
נזכיר כי גם לשר הביטחון נפתלי בנט הייתה ביקורת על תגובות צה"ל בסבבי הסלמה‎ שונים, למרות שאת חיצי הביקורת שלו כיוון בעבר כלפי מקבלי ההחלטות בדרג המדיני.