צה"ל זייף והגדיל את מספר התגייסים החרדים לצבא, והציג מספר גבוה במאות אחוזים לעומת העובדות בשטח, זאת כדי להראות שעמד ביעדי הגיוס. את הידיעה הביאה היום (רביעי) כרמלה מנשה בכאן רשת ב'. לפי הדיווח, צה"ל מסר נתונים כוזבים לכל גורמי הממשלה, בהם ועדת החוץ והביטחון, הרמטכ"ל, ושר הביטחון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר המתגייסים שמסר צה"ל הוכפל, ואף יותר מזה. בשנת 2017 צה"ל דיווח על גיוס של 3070 חיילים חרדים, ולמעשה גויסו רק 1,300. ככל הנראה, צה"ל הוסיף לרשימת המתגייסים החרדים גם חיילים שאינם חרדים. בשנת 2011, התגייסו בפועל 600 חרדים, אך צה"ל דיווח על 1,200 מתגייסים.

המדור לגיוס חרדים בצה"ל היה צריך לעמוד ביעדי הגיוס בשל חוק טל, ונראה שהוא זייף את מספר המתגייסים כדי למנוע ביקורת. השבוע דווח כי בשנת 2018 צה"ל לא עמד ביעדי גיוס החרדים ושבשנה זו התגייסו לצה"ל 2480 חרדים, מספר שקטן בכ-800 מתגייסים מהיעד שהציבה הממשלה לצה"ל ב-2016.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לאחרונה התגלתה בצה״ל טעות בספירת מספר החיילים החרדים בשנים האחרונות. עם היוודע הטעות, הופקו לקחים באשר לקריטריונים לספירה ובאשר להקפדה על הגוף האמון על ספירת החיילים החרדים בתוך צה״ל. עוד יצוין כי הנתונים ביחס לשנת הגיוס 2018 (שהסתיימה ביוני 2019) טרם סוכמו".