מטוסי קרב ישראלים תקפו הלילה (בין שלישי לרביעי) כ-15 יעדי טרור שונים של חמאס בצפון ומרכז רצועת עזה, כך נמסר מדובר צה"ל. היעדים שהותקפו היו מטרות באתר צבאי לייצור אמצעי לחימה, מטרות במתחם צבאי של הכוח הימי, ומנהרת טרור. התקיפה בוצעה בתגובה לירי הרקטות אמש לעבר אשדוד ואשקלון, מה שהוביל את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתפוס מחסה במהלך כנס באשדוד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אמש הופעלו אזעקות צבע אדום באזור התעשייה הצפוני באשדוד ובאזור התעשייה הדרומי באשקלון, ופיצוצים נשמעו במקום. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים משטח הרצועה שיורטו על ידי כיפת ברזל, אך לא דווח על נפגעים או נפילות במרכזי הערים. לאחר השיגורים קיים נתניהו התייעצות ביטחונית בבסיס הקריה בתל אביב עם ראשי מערכת הביטחון.

שיגור מעזה לישראל (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
שיגור רקטות מעזה לישראל, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בסיום הערכת המצב עם פיקוד העורף, הוחלט כי הלימודים יתקיימו כרגיל באשקלון ובאשדוד, לא יתבטלו אירועים - אך המקלטים יישארו פתוחים באשקלון. המשטרה עיבתה את כוחותיה בדרום כדי להגביר נוכחות ולחזק את תחושת הביטחון בקרב הציבור.

נתניהו בהתייעצות ביטחונית בקריה  (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
נתניהו בהתייעצות ביטחונית בקריה עם ראשי מערכת הביטחון | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ראש הממשלה דיבר בעצרת בחירות באשדוד בזמן שנשמעו האזעקות - ונאומו נקטע. לאחר האזעקות מאבטחיו הוציאו אותו מהמקום כדי לתפוס מחסה והוא ירד מהבמה. התקשורת בעזה חגגה בעקבות פינוי ראש הממשלה, אך במקביל חמאס החל לפנות מפקדות מחשש לתגובה.

לאחר שנתניהו הורד מהבמה הוא חזר אליה ואמר: "אם חמאס יורה עלינו באמצע אירוע של הליכוד, כנראה שהוא לא רוצה אותנו פה". מנהל אולם האירועים שבו התקיימה העצרת סיפר כי האזעקה נשמעה בקולי קולות באולם. גם אביגדור ליברמן וגבי אשכנזי נכחו ב-2 כנסים שונים בעיר. בזמן האזעקות ליברמן הפסיק את האירוע וירד מבהבמה ואיילו אשכנזי לא ירד מהבמה.