חשד לעבירות חמורות מצד חברות בתעשיית הביטחון: הותר לפרסום הבוקר (ראשון) כי בוצעו מעצרים וחיפושים במסגרת חקירה נרחבת נגד שתי חברות ביטחוניות ישראליות - "אביליטי תעשיות מחשבים ותוכנה" ו"אביליטי מערכות ביטחוניות" ("חברות אביליטי"). החשד המרכזי: מרמה, הברחה והלבנת הון בהיקפים משמעותיים. שלושה חשודים נחקרים כעת במשטרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בהתפתחות נוספת בפרשה, לאחר שבחודש מרס האחרון משרד הביטחון השעה את רישיון הייצוא של "אביליטי"ההחלטה התקבלה לאחר שימוע שנערך לנציגי החברה, בשל החשד כי החברה הפרה את חוק הפיקוח על הייצוא הביטחוני כאשר ביצעה פעולות שיווק ויצוא ביטחוני של מערכות האזנה ואיכון ללא רישיונות ובניגוד לדין.

על רוב פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום, אך הותר לפרסם היום דבר קיומה של חקירה משותפת על ידי היאחב"ל (היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה) יחד עם מלמ"ב (הממונה על הביטחון במערכת הביטחון) ורשויות המס והמכס. 

החשד שנחקר, בעקבות הליכי השימוע וחקירת פעילות החברות: מרמה, הברחה והלבנת הון שבוצעו על פי החשד על ידי חברות אביליטי במסגרת פעילותן העסקית. החקירה מלווה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. מעצרים וחיפושים כבר בוצעו במסגרת הפרשה, שמרבית פרטיה עדיין אסורים לפרסום.