הקצין שנפצע הלילה (חמישי) בהיתקלות עם המחבל שחדר מרצועת עזה לשטח ישראל אמר לרופאים בשעה שטיפלו בו כי הוא מתכוון לשוב לפעילות מבצעית תוך זמן קצר: "בתוך חודש אני חוזר לגדוד". במקביל, אביו סיפר שבנו התקשר אליו לפני שעלה למסוק הפינוי וסיפר לו שנפצע: "אבא, אל תילחץ אבל נפצעתי". 

הקצין, מפקד מחלקה בגולני, שנפצע בינוני בתקרית החמורה הועבר לחדר ניתוח בבית החולים סורוקה, נותח ובשלב זה נמצא בהתאוששות. שני הלוחמים שנפצעו קל מטופלים גם הם בסורוקה, וצפויים להתשחרר בשעות הקרובות.

החיילים נפצעו הלילה באורח קל-בינוני במהלך היתקלות עם מחבל שחדר לישראל בגבול רצועת עזה. מתחקיר ראשוני עלה כי המחבל היה איש חמאס שחצה את גדר המערכת מעזה לישראל, כשהוא חמוש ברובה קלצ'ניקוב וברימונים, ופתח באש לעבר הלוחמים. הוא חוסל על ידי כוח גולני שהוזעק לנקודה אחרי ההיתקלות.

פעיל חמאס שחדר לישראל ופצע לוחמים
פעיל חמאס שחדר לישראל ונהרג בחילופי אש

כוחות צה"ל זיהו את החשוד בזמן שהתקרב לגדר המערכת בדרום רצועת עזה, אך תחילה הנשק שנשא לא זוהה. לאחר שחצה את הגדר לתוך שטח ישראל הלוחמים הקיפו אותו - ואז הוא החל לירות לעברם. במהלך חילופי האש עם המחבל נפצע במקום מפקד המחלקה באורח בינוני ושני לוחמים נוספים נפצעו באורח קל.

עמדת חמאס שהותקפה על ידי צה"ל
עמדת חמאס שהותקפה על ידי צה"ל

במהלך התקרית עמדת חמאס ברצועה הותקפה על ידי טנק, כמה צירים באזור נחסמו וכוחות תגבור נוספים אבטחו את הישובים הסמוכים. מהתחקיר עלה כי המחבל הוא איש חמאס אשר פעל לבדו ועל דעת עצמו, וכעת מבררים בצבא מדוע לא זוהה הנשק על גופו במהלך החדירה. 

לוחמי צה"ל בזמן אירוע היתקלות עם מחבל בגבול רצועת  (צילום: באדיבות גרעיני החיילים)
כוח גולני שהוזעק לנקודה חיסל את המחבל | צילום: באדיבות גרעיני החיילים

גופתו של המחבל נמצאת כרגע בידי צה"ל והכוננות הגבוהה נשמרת כרגע במערכת הביטחון וגם בקרב ארגוני הטרור שברצועה. כמו כן, על פי דיווח פלסטיני שמו של המחבל הוא האני אבו סאלח וההערכה היא כי הוא ביצע את הפיגוע כנקמה על מות אחיו, שנהרג על ידי צלפי צה"ל לפני מספר חודשים במהלך צעדות השיבה.