לאחר תפיסת המחבלים החשודים בביצוע הפיגוע בגוש עציון שבו נרצח דביר שורק ז"ל, במהלך הלילה (בין ראשון לשני) פעלו לוחמי צה"ל בתוך שטחי הכפר בית כחיל ממנו יצאו מבצעי הפיגוע. במהלך הפעילות ביצעו הלוחמים מיפוי של בתי המחבלים, כהכנה לאפשרות של הריסתם בעתיד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שני החשודים, פעיל חמאס נסיר עסאפרה בן ה-24 וקאסם עסאפרה בן ה-30, נעצרו בשנתם ביום שבת בשעות הבוקר המוקדמות, בתום מצוד שכלל אמצעים מודיעיניים ומבצעיים מתוחכמים של כוחות הביטחון. אביו של דביר, יואב שורק, אמר בתגובה למעצרם:  "צר לנו שהם נתפסו בחיים. אנחנו מודים לכוחות הביטחון על הפעולה המהירה לתפיסתם. אנו שמחים שדביר לא ראה את פני רוצחיו, וגם אנחנו נשתדל שלא לראות אותם, לא כעת ולא במשפט".

תיעוד מעצרם של המחבלים שרצחו את דביר (יהודה) שורק  (צילום: דובר צה''ל, דובר צה"ל)
תיעוד מעצרם של המחבלים שרצחו את דביר (יהודה) שורק ז"ל. | צילום: דובר צה''ל, דובר צה"ל

מעצר המחבלים התבצע בתום פעילות ביטחונית ענפה שכללה שורה של מעצרים של פלסטינים שנחשדו בסיוע למחבלים וכן בהחרמה של כלי רכב. מדובר צה"ל נמסר כי "לוחמי צה"ל החרימו את רכב החשודים שעל פי החשד שימש אותם לביצוע הפיגוע. החוליה והרכב הועברו לחקירת כוחות הביטחון. במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות כ-100 פלסטינים שיידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וכוחות הביטחון בכפר בית כחיל שבמרחב החטיבה המרחבית 'יהודה'. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות".

דביר שורק, בן 19 מעפרה, הנרצח בפיגוע בגוש עציון  (צילום: באדיבות המשפחה)
צילום: באדיבות המשפחה

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו מסר עם ההודעה על מעצר החשודים: "אני משבח את השב"כ וכוחות הביטחון שלכדו את רוצחיו של דביר שורק ז"ל תוך 48 שעות. בשנים האחרונות כוחותינו שמו ידם על כל המרצחים הפלסטינים שפגעו בישראלים והיום הם עשו זאת שוב. נמשיך להילחם בטרור בעוצמה בכל החזיתות".