כוחות הביטחון הפלסטיניים סיכלו ניסיון של הג'יהאד האסלאמי להרכיב רקטות הגדה המערבית – כך אומרים מקורות ברמאללה היום (שני) לחדשות 12. לדבריהם, הדיווח הועבר לצה"ל ולשב"כ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המקורות אומרים כי מדובר ברקטות לא מתוחכמות שניסו לייצרן בהדרכה אירנית. בצה"ל מתמודדים כבר שנים עם איום הרקטות באזור רצועת עזה, והפעלת מערך שכזה גם בגדה המערבית עלולה להכניס יישובים נוספים לטווח הירי.

בזמן האחרון ההערכה היא כי ארגוני הטרור דוחפים לביצוע פיגועים ביהודה ושומרון. גם חמאס בעזה מעורבים על פי ההערכות בניסיונות לקבל אחיזה בגדה, הם מבטיחים מימון לפעילות הטרור ומאוד פעילים בניסיונות לשקם את התשתיות שבגדה.

בחודש שעבר השקט היחסי הופר ביהודה ושומרון כשדביר שורק, החייל ותלמיד הישיבה בן ה-19, נרצח בדקירות על רקע לאומני באזור גוש עציון. אז, פורסם במהדורה המרכזית על המאמצים לסיכול הטרור שממשיכים להתקיים כל העת ביהודה ושומרון. 

מדי לילה, בזמן שבישראל כולם ישנים, גדוד 890 של הצנחנים נמצא בדרך לעוד מבצע מעצרים של מבוקשים בחברון. אחד מהמבצעים האחרונים התרכז בלב שכונת ג'בל ג'והר, אחת השכונות האלימות והעניות ביותר בעיר שחיים בה כ-15 אלף תושבים.

הכניסה אל בתי המבוקשים נעשית בשכונה הזאת ברגל, מה שמצריך הרבה מאוד דריכות ועירנות לקראת ירי צליפה אפשרי או ניסיונות דריסה. לכן, על החיילים להתנייד רגלית כמה שיותר מהר ובזהירות.

פעיל ג'יהאד איסלמי (צילום: Warrick Page, GettyImages IL)
פעיל ג'יהאד איסלמי | צילום: Warrick Page, GettyImages IL

במסגרת השיטה החדשה, נעשה שימוש גם במערכות תצפית ומערכות מכ"מים שאוחזות את כל המרחב בצורה הרמטית. "אין לי צורך להוריד כוחות למטה שיעמדו בקו החיכוך, יש לי את התצפיות והמכ"מים שמסתכלים במרחב הזה ומנטרים את התנועה הזאת", מסביר רס"ן איתי גינת, מפקד פלוגה בסיירת חרוב. "כשהכוח הצבאי מגיע, הוא לא מגיע ישר לנקודה אלא מגיע מאיגוף ומכיל את האירוע. החיכוך פה הוא מינימלי". 

ועדיין, מתקיימים באזור גם שיתופי פעולה בין השב"כ, הצבא ומנגנוני הביטחון הפלסטיניים במטרה לבלום את הניסיונות להקמת תשתיות טרור בגדה.