אירוע רודף אירוע - המתיחות בדרום נמשכת: יממה אחרי שחוליית מחבלים שניסתה לחודור לשטח ישראל חוסלה, תצפיות צה"ל זיהו הבוקר (ראשון) אדם חמוש המתקרב לגדר המערכת בצפון הרצועה. החשוד פתח באש לעבר כוח - וחוסל. במקביל, צה"ל ביצע בתגובה ירי טנקים לעבר עמדות חמאס באזור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בצה"ל אישרו את פרטי המקרה וכתבו כי התצפיות זיהו מחבל חמוש שמתקרב לגדר המערכת באזור צפון רצועת עזה. המחבל ירה לעבר לוחמי צה"ל והם בתגובה פתחו לעברו בירי שממנו נהרג. בדובר צה"ל הדגישו כי לאורך כל האירוע לא נשקפה סכנה ליישובים הסמוכים.

כלי הנשק שנתפסו על המחבלים שניסו לחדור לישראל מעזה (צילום: דובר צה"ל , באדיבות גרעיני החיילים)
צילום: דובר צה"ל , באדיבות גרעיני החיילים

הנשק של המחבלים שחדרו מעזה לישראל (צילום: דובר צה"ל , באדיבות גרעיני החיילים)
צילום: דובר צה"ל , באדיבות גרעיני החיילים

רק אתמול לוחמי צה"ל סיכלו פיגוע גדול בגבול הרצועה כאשר סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר תצפיתניות של צה"ל זיהו 4 חמושים שנעו לעבר גדר המערכת בדרום הרצועה. החמושים זוהו על ידי התצפיתניות כקבוצה שמתקרבת לגדר לשם ביצוע פיגוע גדול. כוחות

צה"ל מגדוד 12 של גולני וגדוד השריון 82 הוקפצו לגזרה, אחד מחברי החולייה הצליח לחצות את הגדר - אז פתחו הכוחות באש לעברו ולעבר חבריו, כתוצאה מהירי כל חברי החולייה נהרגו.

המחבל שנורה בצפון רצועת עזה מרוואן חאלד נאצר
המחבל שחוסל הבוקר

על גופם של חברי החולייה נמצאו כלי נשק רבים, ובהם מטול מסוג RPG ורובי קלצ'ניקוב. כמו כן, הם היו מצויידים במזון ובחטיפי אנרגיה, שהצביעו על כוונת שהייה ממשוכת בשטח - ככל הנראה בתוך שטח ישראל. כמו כן, ברשות חברי החולייה נמצא תיק עם ציוד רפואי שעשוי היה לשמש לטיפול עצמי או כסיוע באירוע של חטיפה.

על פי ההערכות, חברי החולייה התכוונו לבצע פיגוע גדול השונה במרכיביו מפיגועי גדר קודמים. עדיין לא ברור האם הפיגוע יועד כנגד כוחות צה"ל או נגד יישובים אזרחיים, וכן לא ברור בדיוק באיזה מתווה היה אמור להתבצע.

"נערים המתנגדים לכיבוש"

בחמאס אמנם מיהרו להבהיר אתמול כבר בשעות הבוקר שלא מדובר באנשים השייכים לארגון - אך במקביל גינו את "המצור על עזה" שמוביל לטענתם צעירים לבצע מעשים נואשים של התנגדות עצמאית. גם בג'יהאד האסלאמי פרסמו הודעה שבה שיבחו בפה מלא את ארבעת המחבלים.

באותה הודעה נכתב כי "הכיבוש הישראלי הפושע" נושא באחריות המלאה למעשי ההתנגדות: "אנשינו לא יושפלו ולא יירדו על ברכיהם". בחמאס כאמור מיהרו להכריז שלא מדובר באנשיהם, אך דובר ארגון הטרור פאוזי ברהום מסר כי "המצור המתמשך והפושע" הוא זה שמביא להסלמה הביטחונית האחרונה.