נער פלסטיני כבן 15, שעבר הבוקר (שני) באחת מעמדות הבידוק הביטחוניות במתחם מערת המכפלה שבחברון נעצר על ידי לוחמי משמר הגבול לאחר שבחפציו נמצאה סכין שהוסלקה. לאחר שנעצר הוא הועבר לחקירת גורמי הביטחון. "ישנה היערכות שיא לנוכח המקרים האחרונים בהם קטינים היו מעורבים בפיגועי דקירה", נמסר ממג"ב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנער הגיע לעמדת בידוק באזור של מערת המכפלה בחטמ"ר יהודה. הוא עורר את חשדם של לוחמי מג"ב המוצבים במקום. הם קראו לו וביצעו עליו חיפוש. הסכין שנתפסה הוסלקה בין ספרי הלימוד של אותו הנער.

מערת המכפלה
מערת המכפלה בחברון | צילום: דוד רבקין

הוא נעצר על ידי לוחמי מג"ב והועבר להמשך חקירה של גורמי הביטחון. "אלפי לוחמי משמר הגבול פרוסים ברחבי הארץ במסגרת היערכות המשטרה לחג ראש השנה", הבהירו במג"ב. "הם ימשיכו במשימתם לסיכול טרור ואכיפת סדר".

עוד הוסיפו במג"ב: "ישנה כוננות שיא לנוכח המקרים האחרונים בהם קטינים היו מעורבים בפיגועי דקירה. הלוחמים במתחם מערת המכפלה נמצאים בדריכות גבוהה בכדי למנוע כל ניסיון לפגוע במתפללים והמבקרים במקום".

בשבוע שעבר, יום אחר יום בוצעו שני פיגועים על ידי קטינים תושבי הרשות הפלסטינית. פיגוע הדקירה ביום רביעי בצומת מכבים התבצע על ידי נער בן 14, וניסיון הפיגוע בחמישי - על ידי נער בן 12, ובמערכת הביטחונית חוששים שמדובר בתחילת מגמת חידוש פיגועי הדקירה, שמתבצעים על ידי בודדים. במקביל, הרמטכ"ל אביב כוכבי וראש הממשלה בנימין נתניהו, נשאו דברים בהרמת הכוסית של פורום מטכ"ל, שיבחו את היכולות של צה"ל והזהירו מפני האיומים הקרבים.

 במערכת הביטחון נאלצים לחשוב מחדש על היערכות הכוחות, לאחר שני פיגועים שהתבצעו יום אחר יום על ידי קטינים, שניהם תושבי הרשות הפלסטינית. פיגוע הדקירה ביום רביעי בצומת מכבים התבצע על ידי נער בן 14, וניסיון הפיגוע היום - על ידי נער בן 12, ובמערכת הביטחונית חוששים שמדובר בתחילת מגמת חידוש פיגועי הדקירה, שמתבצעים על ידי בודדים. במקביל, הרמטכ"ל אביב כוכבי וראש הממשלה בנימין נתניהו, נשאו דברים בהרמת הכוסית של פורום מטכ"ל, שיבחו את היכולות של צה"ל והזהירו מפני האיומים הקרבים.