תיעוד חדש שמופץ כעת ממתקפת חיזבאללה בתחילת השבוע על כוח צה"ל בגבול הצפון נקלט במצלמת אבטחה של קיבוץ יראון. הצילום מראה כמה קרוב היה הטיל לפגוע ברכב הצבאי מסוג "זאב", שחלף מול שער היישוב בדיוק במקום שבו פגע הטיל שניות ספורות לאחר מכן.

סמוך לשעה 16:15 ביום ראשון שיגר ארגון הטרור חיזבאללה בין 3 ל-4 טילי נ"ט משטח לבנון לעבר ישראל. לאחר השיגור חיזבאללה הודיע שפגע בהצלחה במטרות והשמיד אותן וכלי תקשורת בלבנון דיווחו כי חיילים פצועים פונו במסוק לבית החולים רמב"ם. בחיזבאללה חגגו את ההצלחה המבצעית מבחינתם, אך למעשה התברר כי מדובר בהטעיה צבאית מתוכננת היטב.

ירי נ"ט משטח לבנון לעבר שטח ישראל (צילום: דיווחי הרגע)
צילום: דיווחי הרגע

בצה"ל בחרו להשתמש בפצועים מדומים כדי לתת לחיזבאללה תחושה של גביית מחיר כדי שארגון הטרור יוכל לסיים את האירוע. ואכן, בלבנון דיווחו על "פגיעה מוצלחת" ועל פינוי של חיילי צה"ל לבתי החולים עם מסוק. לאחר כשעתיים מאז התקיפה, הודיע דובר צה"ל שאין נפגעים בתקרית, אך בלבנון המשיכו להתעקש שיש בצד הישראלי נפגעים.

מסוק של צה"ל שפינה חיילים מזירת האירוע אכן נחת ברמב"ם, ותמונות וסרטונים מגבול הצפון ומחיפה הציגו מסוק שנוחת בבית החולים - אך ברמב"ם הודיעו לאחר מכן בהודעה רשמית: "החיילים שהגיעו במסוק נבדקו במיון רמב"ם ושוחררו ללא טיפול רפואי".

בתגובה לירי תקף צה"ל באמצעות מסוק קרב את החולייה שביצעה את השיגור וכן נורו כ-100 פגזי ארטליריה למטרות שונות בגזרה. אתמול התייחס ראש הממשלה נתניהו לאירוע בגבול הצפון וטען שממשלת ישראל פעלה "בנחישות ובאחריות - האיש בבונקר בביירות יודע בדיוק למה הוא בבונקר". 

אמש גורם ביטחוני בכיר התייחס גם הוא למתקפה וטען שבמידה ובתקיפה של חיזבאללה היו נפגעים - צה"ל היה מוכן להרוס לחלוטין את פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה. הגורם אף הוסיף שמטוסי הקרב של חיל האוויר כבר המריאו והיו מוכנים למשימות התקיפה - במידה והיה בכך צורך.