בתוך 48 שעות הסתיים המצוד אחר המחבלים שרצחו את דביר שורק ז"ל בגוש עציון. מיד כשאותרה גופתו נפתח חפ"ק מיוחד: צבא, שב"כ ומשטרה. המשטרה פרסמה תיעוד ממצלמות הלוחמים שהפתיעו את הרוצחים במיטתם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כל המידע מנותח ומפוענח בחמ"ל שהוקם. הערוץ הראשון הוא מקום מציאת הגופה ליד מגדל עוז. הגששים אספו ממצאים ראשוניים: סימני הרכב על הכביש, כמות האנשים בזירה והמאבק בין הרוצחים לדביר.

תיעוד מעצרם של המחבלים שרצחו את דביר (יהודה) שורק  (צילום: דובר צה''ל, דובר צה"ל)
תיעוד מעצרם של המחבלים שרצחו את דביר (יהודה) שורק ז"ל. | צילום: דובר צה''ל, דובר צה"ל

בערוץ המודיעיני פועלים בינתיים השב"כ, 8200 וגדוד האיסוף של פיקוד מרכז. הם פורקים את המצלמות המוצבות באזור ואלה מצביעות על סוג הרכב שבו השתמשו המחבלים ונתיב הבריחה שלהם.

דביר שורק, בן 19 מעפרה, הנרצח בפיגוע בגוש עציון  (צילום: באדיבות המשפחה)
צילום: באדיבות המשפחה

עם מציאת העקבות, כוחות מיוחדים הוקפצו לזירה: גדוד הסיור של גבעתי, אגוז, דובדבן והימ"מ. ההבנה היא שהמחבלים נמלטו דרומה לכיוון חברון.

בתוך יממה צומצם תא השטח שבו מעריכים החוקרים היכן נמצאים המחבלים - הכוחות הולכים וסוגרים על הרוצחים. גם זהותם ידועה עכשיו, וזרועות הביטחון מחכים להזדמנות מבצעית.

שני הבתים שבהם מסתתרים המחבלים ושני סייענים בתוך הכפר בית כחיל, צפונית מערבית לחברון, אותרו. החשש כל העת שבשל מנוסתם ינסו לפגוע שוב, לכן צריך למהר. השב"כ כבר יודע להצביע על הבית המדויק. הימ"מ נשלח פנימה, מפתיע את המחבלים במיטותיהם. הם נעצרים ללא התנגדות.