ארגוני הטרור בעזה שיגרו היום (שני) מסר מאיים לעבר ישראל. "המרד של הצעירים בעזה מבשר על פיצוץ", אמרו לסוכנות הידיעות הפלסטינית "סאפא". "לא נסבול עוד את פשעי הכיבוש נגד עמנו".

הפלגים הוציאו בהודעה משותפת כי הם "הזהירו את הציונים מפני המשך הפשעים, אך ההנהגה של האיוב עדיין משחקת באש". עוד הוסיפו: "בעזרת האל, הרתיחה בעזה תתפוצץ בפנים של ההנהגה והחיילים של האויב".

"אנחנו רואים בכיבוש הישראלי כאחראי לפשעים המכוונים לאנשים הצעירים שקמו ומחו על המצור הממושך ברצועה והמתקפות החוזרות בעיר הקודש ובמסגד אל אקצא", הוסיפו הפלגים והתייחסו לתקריות הביטחוניות האחרונות בגבול הרצועה.

מוקדם יותר הבוקר, בכיר בחמאס אמר לעיתון "אל ערבי אל ג'דיד" כי בארגון הטרור חוששים שהפעילות של מפגעים בודדים בגבול רצועת עזה תוביל למלחמה. "האוכלוסיה הפלסטינית מאוכזבת מהמצב הקשה שנגרם מהכיבוש הישראלי", אמר.

"התסכול הפך לנחלתם של שני מיליון פלסטינים", הוסיף הבכיר. "אחרי עשרות הבטחות לשיפור המצב – שלא מומשו". למרות זאת, הבכיר גם טען שחמאס שולט במה שנעשה בגבול רצועת עזה.

ניסיונות חדירה ושיגור רקטה: שרשרת האירועים השבוע

האירוע הראשון בשרשרת התרחש ביום שבת בשבוע שעבר, כשארבעה מחבלים ניסו לחדור את הגדר בגבול עזה וחוסלו. סמוך לשעה 4 לפנות בוקר, תצפיתניות של צה"ל זיהו ארבעה חמושים שנעו בתנועה מבצעית, תוך דילוגים וזחילה, לעבר גדר המערכת בדרום הרצועה. החמושים זוהו על ידי התצפיתניות כקבוצה שמתקרבת לגדר לשם ביצוע פיגוע גדול. כוחות צה"ל מגדוד 12 של גולני וגדוד השריון 82 הוקפצו לגזרה, אחד מחברי החולייה הצליח לחצות את הגדר - אז פתחו הכוחות באש לעברו ולעבר חבריו, כתוצאה מהירי כל חברי החולייה נהרגו. על המחבלים אותרו כלי נשק רבים, ומצה"ל נמסר כי "פיגוע גדול השונה מכל פיגועי הגדר הקודמים נמנע". 

דיווח על תקיפה ברצועה

כיממה לאחר התקרית, ביום ראשון לפני שבוע, חמוש פלסטיני נוסף ניסה לחדור לישראל משטח הרצועה, נורה וחוסל.

לאחר כמה ימים של שקט יחסי, ביום שישי רקטה נורתה מעזה ויורטה על ידי מערכת כיפת ברזל מעל שדרות. בתגובה לירי, צה"ל תקף מטרות חמאס ברצועה.

בשבת אירע ירי נוסף מכיוון הרצועה לעבר יישובי הדרום. 3 רקטות שוגרו מהרצועה לעבר העוטף, אחת מהן נפלה בחצר של בית פרטי בשדרות. שני בני אדם נפגעו קל כשרצו לכיוון המרחב המוגן. הרקטות נורו מאזור בית חאנון והפלסטינים דיווחו כי צה"ל תקף ברצועת עזה בתגובה לירי.

לאחר לילה מתוח, אתמול (ראשון) זיהו תצפיתניות של אוגדת עזה 3 חמושים שהתקרבו לגדר המערכת ברצועה. מסוק קרב וטנק של צה"ל ירו לעברם, ולפי משרד הבריאות הפלסטיני, שלושה מחברי חוליית המחבלים נהרגו בתקיפה. 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום